Pomiń menu

Już jutro cisza wyborcza. Co zrobiliśmy do tej pory?

Za dwa dni eurowybory. Co udało nam się zrobić w gminie Nieporęt w krótkim czasie od szkolenia?

Od szkolenia do wyborów europarlamentarnych mieliśmy niecały miesiąc, a jednak udało nam się zrobić całkiem sporo. Przepytaliśmy – wraz z „Gazetą Powiatową” – kandydatów z naszego okręgu nr 4, czemu wyborca powiatu legionowskiego powinien oddać głos właśnie na nich. W blogosferze „Gazety Powiatowej” umieściliśmy także tekst: „Dlaczego warto iść na eurowybory?”. Sprawdziliśmy – wraz z poruszającą się na wózku Justyną Kułakowską – lokale wyborcze, czy faktycznie są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydrukowaliśmy i rozdaliśmy wnioski o dopisanie się do spisu wyborców. W całej gminie Nieporęt można znaleźć plakaty akcji Masz Głos, Masz Wybór, namawiające do pójścia na wybory. Na naszej stronie internetowej www.nieporetinfo.pl zamieściliśmy prawie 20 tematycznych artykułów, dotyczących głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika, sposobów dopisania się do spisu wyborców, zaświadczeń o prawie do głosowania. Zamieściliśmy zrobione przez nas zdjęcia i opisy wszystkich komisji wyborczych w gminie. Prowadzimy także działania profrekwencyjne na Facebook’u i bezpośrednio, namawiając znajomych do głosowania.

Aleksandrów Kąty Michałów Nieporęt

Za niespełna 10 godzin rozpocznie się cisza wyborcza, a dla nas czas na trochę odpoczynku. Mamy nadzieję, że nasza praca nie pójdzie na marne i – jeśli chodzi o frekwencję – nie będziemy pierwsi… od końca.

Link do opisu lokali wyborczych w gminie Nieporęt: http://nieporetinfo.pl/wybierz-madrze-/europarlament-2014-43/Pl/gdzie-glosowac–czyli-wszystko-o-komisjach-wyborczych—118.html

Marta Damm – Świerkocka