Pomiń menu

Przepytujemy kandydatów do Europarlamentu

Przed nami kilka ostatnich dni kampanii wyborczej, a już w niedzielę oddamy głos na swoich kandydatów do Europarlamentu. Czy wiemy, na kogo zagłosować, jakie poglądy ma nasz kandydat, czym chce zajmować się w Brukseli? Wspólnie z "Gazetą Powiatową" zadaliśmy kandydatom z naszego okręgu jedno pytanie.

Przed nami kilka ostatnich dni kampanii wyborczej, a już w niedzielę oddamy głos na swoich kandydatów do Europarlamentu. Wybierzemy osoby, które przez 5 lat będą miały znaczący wpływ na nasze życie, zarówno w ramach stanowienia prawa, jak i ustalania, gdzie trafią unijne pieniądze. Czy wiemy, na kogo zagłosować, jakie poglądy ma nasz kandydat, czym chce zajmować się w Brukseli? Aby ułatwić wybór, Inicjatywa Nieporęckiego Forum Obywatelskiego INFO we współpracy z „Gazetą Powiatową” postanowiła zadać wszystkim kandydującym z okręgu nr 4, do którego należy m.in. nasz powiat, proste pytanie: „Dlaczego to właśnie mnie powinni wybrać na Europosła /Europosłankę mieszkańcy powiatu legionowskiego”?

Odpowiedzi kandydatów zostały opublikowane w „Gazecie Powiatowej” 20.05.2014 r. (nr 20). Na 99 zgłoszonych kandydatów odpowiedzi udzieliło 21, pozostali nie skorzystali z tej możliwości przedstawienia się mieszkańcom powiatu legionowskiego. Niektórzy nie zdążyli odpowiedzieć w wyznaczonym terminie, co – ze względu na cykl wydawniczy gazety – uniemożliwiło umieszczenie ich w zestawieniu. Na naszej stronie, w zakładce „Wybierz mądrze” – Europarlament 2014, znajdą Państwo wypowiedzi kandydatów, również tych, którzy odpowiedź wysłali zbyt późno.

Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy mieszkańcom powiatu legionowskiego świadomy wybór przyszłego europarlamentarzysty.

Gazeta Powiatowa (w wydaniu internetowym wypowiedzi zostały podzielone na części):

część 1 – http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/kandydaci-europarlamentu-ruch-narodowy-sld/

część 2 – http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/powiat-legionowski/wybory-do-europarlamantu-europa-plus-twoj-ruch/

Nasza strona: http://nieporetinfo.pl/wybierz-madrze-/europarlament-2014-43/Pl/przepytujemy-kandydatow-z–gazeta-powiatowa–116.html

 

Marta Damm – Świerkocka