Pomiń menu

Kampania do Europarlamentu w Cieszynie – relacja.

Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych zachęcało kobiety i mężczyzn do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Plakaty o treści „Głosuj i wybierz posłankę lub posła, którzy myślą tak jak Ty” w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” zostały rozwieszone na wszystkich słupach ogłoszeniowych w Cieszynie.

Prowadziłyśmy także akcję na swoim profilu na Facebooku. Wykorzystałyśmy też ostatnie godziny przed ciszą wyborczą i promowałyśmy kampanię profrekwencyjną w Noc Muzeów 23 maja, gdzie na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie spotkałyśmy się z Premierem RP, Europosłem Jerzym Buzkiem.

Rozmawiałyśmy także poważnie o sytuacji kobiet tuż przed wyborami do PE. Reprezentacja Klubu Kobiet Kreatywnych uczestniczyła w spotkaniu z Marszałek Sejmu RP Ewą Kopacz, która przyjechała specjalnie do Cieszyna. Były mocne argumenty, wnioski i postulaty dotyczące wsparcia mikro przedsiębiorczości kobiet, które powinny być obecne w konkretnych działaniach kandydujących do PE osób. Dla nas satysfakcjonująca była wielogodzinna dyskusja o sprawach kobiet a tak ważną osobą jak Marszałkini Sejmu RP.  Przeglądając programy wyborcze kandydatów do PE nie widzimy założeń odnoszących się do kobiet! Widoczna jest młodzież, seniorzy, a blisko 53 % naszego społeczeństwa, jakim są kobiet jest niewidoczna. Zachęcałyśmy do pójścia do urny, aby mieć wpływ na obecność kobiet w głowach i decyzjach polityków, decydujących o naszym losie.

Roma Rojowska, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, koordynatorka akcji w Cieszynie