Pomiń menu

Ruszyła po Zamościu „Wędrująca estrada – postaw na rodzinę” .

8 lipca od godziny 15-tej Zamojski Dom Kultury po raz drugi ruszyła na zamojskie osiedla z projektem artystyczno – edukacyjnym „Wędrująca Estrada – postaw na rodzinę”, podczas której Mieszkańcy Zamościa mają okazję spotkać się na plenerowych imprezach na: Plantach, Powiatowej, Nowym Mieście oraz Karolówce. Podczas festynu byli obecni członkowie Koła Naukowego Politologów PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów znajdą się m.in.: warsztaty cyrkowe, plastyczne i muzyczne; spektakle i działania artystyczne Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku; kącik ekologiczno – artystyczny; eksperymenty naukowe – Unikids Uniwersytet Dziecięcy; kiermasz książek; malowanie buziek; SOS Potrzeb Społecznych i znakowanie rowerów. Imprezę zakończyła się wspólną zabawą z zespołem muzycznym Grzegorza Szostaka.
W trakcie trwania pierwszego festynu ( z zaplanowanych czterech), który odbył się na osiedlu Planty członkowie KNP, NKF-S PWSZ oraz Zamojskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, zachęcali do brania udziału w wypełnianiu, opracowanej przez nich ankiety, dotyczącej B.O. i przykładowych zmian w mieście. Dobry przykład w wypełnianiu ankiety dał mieszkańcom m.in. Tomasz Kossowski – Zastępca Prezydenta Miasta Zamość (termin składania projektów mija 15 lipca). Objaśniali wątpliwości związane ze składaniem projektów Zamojskiego Budżetu Obywatelskiego i rozprowadzali materiały promocyjne ogólnopolskiej akcji Masz głos, masz wybór. Dodatkowo pomogli Stowarzyszeniu „Projekt-Europa” poprzez przyjęcie i rozdanie dodatkowych materiałów promujących m.in. B.O. Podczas festynu na „Plantach”, zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi PWSZ w Zamościu oraz rozdawali gazetę akademicką „Skafander”.

Na cztery letnie imprezy zapraszają: Miasto Zamość, Zamojski Dom Kultury, Zarządy Osiedli Planty, Powiatowa, Nowe Miasto, Karolówka oraz Spółdzielnie Mieszkaniowe.
Terminarz wakacyjny:
8 lipca – Osiedle Planty (tereny zielone przy SP 10);
10 lipca – Osiedle Powiatowa (tereny zielone przy Zespole Szkół Katolickich);
5 sierpnia – Osiedle Nowe Miasto (Rynek);
7 sierpnia – Osiedle Karolówka (teren SOSW).
Podczas każdej z nich Koło Naukowe Politologów PWSZ będzie służyć wyżej wymienionymi działaniami, a także więcej .

Opr. LP

Tomasz Kossowski z członkami KNP

Zastępca Prezydenta Miasta Zamość -Tomasz Kossowski, wypełnia ankietę.