Pomiń menu

Rajd Rowerowy „Podróż po Afryce” – akcja profrekwencyjna w Murowanej Goślinie

Rodzinna całodniowa impreza plenerowa i koncert muzyki afrykańskiej

Nazywam się Justyna Clark i działam w dwóch stowarzyszeniach: LGD Kraina Trzech Rzek oraz Nowoczesna Gmina. Jednak ze względu na to, że bardzo zależy mi na utrzymaniu apolitycznego charakteru projektu postanowiłam zrealizować go pod szyldem swojej firmy – SST Serwis Samochodów Terenowych (www.landrover.eu.com).

Jest to rodzinna zabawa, w której najważniejszą rolę odgrywać będzie dokonywanie przemyślanego wyboru. Pozornie proste przedmioty – kawałek sznurka, rękawiczka lateksowa, pusta butelka czy właściwy kolor farby okażą się kluczowe w rozwiązywaniu zadań specjalnych, których na trasie długości 38 km będzie aż 11. Jako organizator eventu mam nadzieję, że zabawa, w której uczestnicy będą musieli dobrze zastanowić się nad swoim wyborem, nabędą głębszej świadomości, że podejmowanie decyzji jest niezmiernie ważne i należy do niego podchodzić z pełną odpowiedzialnością.

W imprezie mogą brać udział wszyscy bez względu na wiek – rowerzyści i piesi. Więcej informacji na profilach na FB (Justyna Clark, SST Serwis Samochodów Terenowych). Imprezę zakończy koncert muzyki afrykańskiej połączony z warsztatami djembe (bębny afrykańskie) w centrum Murowanej Gośliny.

Mój dodatkowy pomysł polega na włączeniu do akcji wszystkich dużych marketów na terenie naszej gminy. Jak wiadomo każdy taki market posiada wewnętrzny system nagłośnienia. Zwróciłam się z prośbą o emisję muzyki afrykańskiej w czasie weekendu wyborczego (14-16.XI.2014) w sposób cichy, nienarzucający się, by w ten sposób odświeżyć wspomnienia z rowerowej zabawy. Czekam na odpowiedź w tej sprawie.

Do promocji rajdu wykorzystuję portal społecznościowy Facebook oraz własny pomysł angażujący lokalnych artystów. Na płycie Rynku umieścimy naszyjnik z głazów pomalowany w bajeczne kolorowe wzory afrykańskie. Każdy paciorek będzie inny. Głazy (ok.10 szt) połączymy sznurem. Na trasie rajdu znajdują się podobne głazy. Pomalujemy je tak, by każdy paciorek naszyjnika miał brata bliźniaka w terenie dodatkowo oznakowanego sylabą. Uczestnicy rajdu będą mieli roadbook (notatki nawigacyjne) a w nim zdjęcie naszyjnika i puste kratki. Odszukane sylaby wpisane do właściwych kratek pozwolą odszyfrować hasło (np.pomału szukam ideału)

Impreza jest biletowana, ponieważ nie udało mi się zdobyć dofinansowania (FIO 2014). Łączny koszt całodniowej zabawy 30 zł/os, dzieci do lat 5 mają wstęp wolny. Ewentualny dochód z imprezy zostanie przekazany na dalsze działania profrekwencyjne. Projektem zainteresowałam UMiG, Nadleśnictwo, lokalne Fundacje i Stowarzyszenia. Cieszy mnie poparcie z każdej strony, dokładam wszelkich starań, by zachować wizerunek akcji ponad podziałami. Do tej pory frekwencja w naszej gminie wynosiła niecałe 50% uprawnionych, mam nadzieję, że uda mi się sprawić, by mieszkańcy pobili rekord. Kliknij tutaj, żeby wejść na mój profil na FB.

plakat na rajd rowerowy lepsze zdj¦Öcie