Pomiń menu

Druga edycja Budżetu Obywatelskiego, wprowadzonego przez Burmistrza Miasta Gorlice.

Zespół  ds. weryfikacji wniosków do Budżetu Obywatelskiego  na 2015 r, powołany przez Burmistrza Miasta Gorlice, zdecydował o dopuszczeniu do głosowania szesnastu projektów złożonych przez mieszkańców.

Jest to już druga edycja Budżetu Obywatelskiego, wprowadzonego przez Burmistrza Miasta Gorlice.

W tym roku mieszkańcy zgłosili do Budżetu Obywatelskiego siedemnaście projektów. Po weryfikacji przeprowadzonej przez  zespół  złożony z pracowników Urzędu Miasta ( weryfikowano kwestie formalne, prawne, finansowe, nie  oceniano celowości  realizacji zgłoszonego projektu ) pod głosowanie  zostanie poddanych szesnaście zadań.

Nasze zadanie pn. „Modernizacja  Osiedlowego  Placu Zabaw” przy ul. Krasińskiego zostało szczęśliwie zakwalifikowane. Istotą modernizacji jest doposażenie istniejącego placu z podzieleniem go na trzy sektory ze względu na wiek  korzystających i tak: sektor dla małych dzieci, sektor dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat oraz sektor dla młodzieży i dorosłych wraz z rekultywacją byłego boiska do siatkówki.

Teraz czeka nas najtrudniejszy etap organizacyjny, przekonanie mieszkańców do skorzystania z demokratycznej formy podejmowania  decyzji, dotyczących zadań publicznych i  licznego udziału w głosowaniu.

Mamy świadomość, że konkurencja jest duża sądząc po tematyce zgłoszonych  projektów oraz  o wprowadzonej  w tym roku możliwości głosowania przez  internet,  z czego niewątpliwie licznie skorzysta młodzież , angażując się tym samym  w  działalność społeczną na rzecz swojego środowiska lub wspierając projekty sportowe, a jest ich kilka, czy kulturalne, które również proponują atrakcyjne realizacje.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 29.09. do 9.10.2014 r.

Czas  na promocję  zadania jest krótki i wymaga dużego zaangażowania całego zespołu.

Mocna konkurencja mobilizuje do aktywnych działań.