Pomiń menu

Ankieta do Kandydatów na radnych i burmistrza Lubartowa

Niewiele ponad miesiąc pozostało do głosowania, które może stać się przyczyną dużych zmian w mieście – o ile mieszkańcy zadecydują, że jest taka konieczność. Być może mieszkańcom Lubartowa podoba się obecna Rada Miasta i oddadzą swoje głosy na osoby, które pełnią obecnie funkcję przedstawicieli w samorządzie? I tak dobrze i tak nie najgorzej.

Niewiele ponad miesiąc pozostało do głosowania, które może stać się przyczyną dużych zmian w mieście – o ile mieszkańcy zadecydują, że jest taka konieczność. Być może mieszkańcom Lubartowa podoba się obecna Rada Miasta i oddadzą swoje głosy na osoby, które pełnią obecnie funkcję przedstawicieli w samorządzie? I tak dobrze i tak nie najgorzej. Źle będzie wtedy, kiedy zrezygnujemy ze swojego prawa i nie weźmiemy udziału w głosowaniu.
Zgodnie z tymi poglądami bierzemy udział w akcji Masz głos, masz wybór realizując zadanie „Głosuj świadomie”. Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze samorządowe do dialogu i współpracy, rozpoczęta w 2002 roku. Od tego czasu objęła swoim działaniem 800 gmin w całej Polsce. W 2014 roku do akcji zgłosiło się prawie 200 uczestników ze wszystkich województw. Akcję organizują Fundacja im. Stefana Batorego wraz ze Stowarzyszeniem Szkoła Liderów, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Siecią Obywatelską – Watchdog Polska, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Stowarzyszenie 61/MamPrawoWiedziec.pl.
Wstępem do stworzenia ankiety dla kandydatów na radnych i burmistrza było zebranie od mieszkańców Lubartowa informacji o sprawach dla nich istotnych. Kolejnym krokiem jest dotarcie do komitetów wyborczych z propozycją wypełnienia przygotowanej przez nas ankiety, która znajduje się tutaj:http://goo.gl/forms/Qc2HdpSoUy
Aktualnie jesteśmy na etapie przekazywania komitetom narzędzia, które mamy nadzieje, pomoże mieszkańcom w wyborze najlepszej dla nich opcji – oczywiście przy aktywnym współudziale kandydatów.