Pomiń menu

Kawiarenka obywatelska nt. rozwoju turystycznego gminy Sztum

Po raz pierwszy w Sztumie metodą world cafe dyskutowano o bieżących sprawach gminy. Uczestnicy kawiarenki przy trzech stolikach pracowali nad wyrobieniem rekomendacji dla samorządu dotyczących rozwoju turystycznego regionu.

Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie wspólnie z Młodzieżową Radą Powiatu Sztumskiego zorganizowały konsultacje społeczne na temat rozwoju turystycznego gminy. Spotkanie to nie było typową debatą, w której uczestniczyć mogłaby część przybyłych mieszkańców. Postanowiliśmy włączyć do dyskusji wszystkich uczestników, dlatego zorganizowaliśmy kawiarenkę obywatelską. Warto również podkreślić, że wydarzenie zapoczątkowało nasze prace nad stworzeniem strategi rozwoju turystycznego gminy Sztum.
Mieszkańcy gminy pracowali w trzech grupach dyskusyjnych pod okiem moderatorów, którymi byli: Ewa Cylka, Joanna Dulska i Krystian Zdziennicki. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały przedstawicielki Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia: Dorota Michalska i Joanna Suchomska. Poruszane były tematy związane z kierunkami rozwoju turystyki,promocją turystyczną gminy oraz zagospodarowaniem sztumskiego zamku. W trzech rundach, każdy mógł wypowiedzieć się na temat poruszanych kwestii. Na koniec moderatorzy podsumowali spotkanie.
Relację ze spotkania można obejrzeć na TV Malbork: http://www.tvmalbork.pl/artykuly/wiadomosci,3/mlodziezowa-grupa-dzialania-w-sztumie-debatowala-o,4303.html
O akcji pisała również lokalna redakcja Dziennika Bałtyckiego w internetowym serwisie: www.sztum.naszemiasto.pl oraz w piątkowym dodatku do gazety.
W najbliższym czasie opublikujemy również raport ze spotkania.

P1280074 P1280076 P1280077 P1280088 P1280089 P1280095 P1280096 P1280100 P1280104