Pomiń menu

NASIELSK W AKCJI MGMW 2015 STARTUJE Z ZADANIAMI „DOSTĘPNI RADNI” i „PRZESTRZEŃ DLA LUDZI”

Szkolenie inauguracyjne akcji Masz Głos Masz Wybór 2015 za nami. W tym roku pierwsze szkolenie w ramach akcji odbyło się w dniach 24 - 26 kwietnia w podwarszawskich Falentach. Ponad 110 uczestników z całej Polski, pod okiem koordynatorów zadań intensywnie przygotowywało się do rozpoczęcia działań w swoich lokalnych społecznościach. Wśród nich były 2 osoby z gminy Nasielsk - Elżbieta Wróblewska ze Stowarzyszenia Europa i My, które będzie realizować dwa zadania „Dostępni Radni” i „Przestrzeń dla ludzi” oraz Krzysztof Macias z Nasielskiego Towarzystwa Kultury, które podjęło się zadania „Przestrzeń dla ludzi”.

Za nami trzy dni intensywnej pracy, wykładów, warsztatów, wymiany doświadczeń ale też świetnej zabawy. Analizowaliśmy ustawy i dokumenty, zapoznawaliśmy się z pismami i uregulowaniami, pokazywaliśmy jak urządzić dobre spotkanie, debatowaliśmy, argumentowaliśmy, integrowaliśmy się ….

Jak poradzimy sobie z realizacją zadań w terenie? Czy będziemy zmieniać, ulepszać i współdecydować z przedstawicielami władzy i mieszkańcami gminy?

Nasielscy liderzy zgłosili w ramach tegorocznej akcji dwa projekty – „Nasielski Uniwersytet Obywatelski” planowany do zrealizowania przez Stowarzyszenie Europa i My w ramach zadania „Dostępni Radni” a wspierany przez (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) oraz „Pamięć – Troska – Odpowiedzialność – otoczenie opieką miejsca pamięci narodowej” prowadzony przez Nasielskie Towarzystwo Kultury, któremu wsparcia udzielać będzie (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju) .

Oto sylwetki koordynatorów ogólnopolskich działań, którzy będą współpracować w zadaniach z gminy Nasielsk:

ZADANIE „DOSTĘPNI RADNI” – Grzegorz Wójkowski (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) – absolwent socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Koordynator projektów, autor narzędzi monitoringowych oraz raportów dotyczących prawa do informacji publicznej, konsultacji społecznych i budżetów obywatelskich. Kontakt: e-mail: [email protected]
tel.: 502 984 057

ZADANIE „PRZESTRZEŃ DLA LUDZI” – Dorota Michalska (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju) – realizuje projekty z zakresu procesów konsultacji społecznych i partycypacji obywatelskiej. Przekonuje i wspiera urzędników, że warto podzielić się władzą z mieszkańcami, a mieszkańców, że powinni angażować się i współdecydować o rozwoju miejsca, w którym żyją. Od 2012 roku w akcji, jako koordynatorka zadań Wspólna przestrzeń i Nasza gmina, nasza sprawa. Kontakt: e-mail: [email protected]
tel.: 691 382 690

Polecamy krótki film o akcji
https://www.facebook.com/maszglos/videos/vb.239759490487/10152797929785488/?type=3&theater

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152881887810488.1073741848.239759490487&type=3

oraz zdjęciami grup zadaniowych!

Lista uczestników zadania „Dostępni radni”
https://www.maszglos.pl/personal/groups/dostepni-radni-2016590321/

Lista uczestników zadania „Przestrzeń dla ludzi”
https://www.maszglos.pl/personal/groups/przestrzen-dla-ludzi/

Czy za współdziałanie w ramach zadań „maszgłosowych” w 2015r. do gminy Nasielsk dotrze nagroda „SUPER SAMORZĄD”?

W załączeniu przedstawiamy zdjęcia ze szkolenia inauguracyjnego w Falentach z udziałem uczestników z gminy Nasielsk

Koordynatorka
Elżbieta Wróblewska

1

SONY DSC
SONY DSC

3 4 5 6 7 8