Pomiń menu

Strategia współfinansowania sportu w mieście Jastrzębie-Zdrój.

LGD "Wspólny Rozwój" Jastrzębie-Zdrój w ramach akcji  Dostępny Radny przeprowadziła transmisje na żywo ze spotkania zorganizowanego przez Łukasza Kaszę  Przewodniczącego Rady Miasta i Komisje Kultury i Sportu na temat Strategia współfinansowania sportu w mieście Jastrzębie-Zdrój.

Jastrzębska Spółka Węglowa SA jako główny przedsiębiorca w Jastrzębiu-Zdroju, do tej pory najbardziej wspierała sport w Jastrzębiu-Zdroju.

Poparcie głównie otrzymywały dyscypliny sportowe takie jak: siatkówka męska i częściowo hokej. Natomiast piłka nożna sponsorowana była z Urzędu Miasta. Bokserski Klub Sportowy i siatkówka żeńska była wspomagana w mniejszym wymiarze przez JSW SA. Dyscypliny te otrzymywały dotacje również z Urzędu Miasta. Niestety kryzys w górnictwie spowodował, że sponsoring ze strony spółki został w znacznym stopniu ograniczony. Reagując na powstałą sytuację Komisja Kultury i Sportu oraz przewodniczący Łukasz Kasza wraz z Prezydium Rady Miasta zwołało spotkanie ze środowiskiem sportowym i zarządem JSW S.A.

link do artykułu

link do transmisji