Pomiń menu

Działania na rzecz małych i dużych mieszkańców miasta Zamość

Okres wakacji sprzyja organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć skierowanych do mieszkańców większych i mniejszych miast, gmin, dzielnic oraz osiedli w całej Polsce. Spotykają się one z dużym zainteresowaniem, gdyż wnoszą nową jakość spędzania wolnego czasu, pobudzają wyobraźnię, łączą wokół wspólnego celu, integrują, motywują do zaangażowania w kreatywne działania, jednocześnie inspirując do tworzenia nowych pomysłów służących społeczności lokalnej.

Tak jak w ubiegłym roku swój czynny udział w przedsięwzięciu WĘDRUJĄCA ESTRADA zgłosili studenci – członkowie Koła Naukowego Politologów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu oraz Niezależna Inicjatywa Zamojska – uczestnicy Ogólnopolskiej Akcji Masz głos. Masz wybór! Zaangażowane w akcję osoby będą udzielały porad i informacji na temat praw mieszkańców, budżetu obywatelskiego, dostępności radnych oraz lepszych instytucji. Mieszkańcy wyrażą swoje zdanie na temat własnej partycypacji oraz przejrzystości i skuteczności działań zamojskich radnych a także urzędników wybranych instytucji wypełniając przygotowane ankiety. Dla tych, którzy szerzej interesują się problematyką samorządu terytorialnego czekają pytania konkursu samorządowego. Wyniki i wnioski z ankiet zostaną opublikowane mi. in. w czasopiśmie naukowym z nadzieją, że posłużą usprawnieniu pracy radnych oraz instytucji, a także zainspirują do dalszych konstruktywnych badań. Działaniom tym patronują Gazeta Akademicka Skafander oraz Zamojskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.
wedrujaca_estrada_2015_www-212x300
Organizatorem WĘDRUJĄCEJ ESTRADY jest Zamojski Dom Kultury. To szczególne przedsięwzięcie cieszące się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców, samorządowców oraz mediów. Projekt ten o charakterze edukacyjno-artystycznym finansowany z budżetu Miasta Zamość – łączy wychowanie przez sztukę ze wspólną zabawą. Celem tego projektu jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia poprzez włączanie do działań animacyjnych dzieci, młodzież oraz całe rodzin zamieszkujące zamojskie osiedla. Po raz pierwszy przedsięwzięcie to odbyło się w roku 2013 na terenie czterech osiedli. Do mieszkańców kolejnych (Powiatowa, Nowe Miasto, Planty i Karolówka) była skierowana oferta w roku 2014.
Zamościanom zaproponowano warsztaty artystyczne, cyrkowe, ekologiczne, muzyczne; spektakle teatralne; gry, konkursy i zabawy na świeżym powietrzu, koncerty i wspólną zabawę do późnych godzin wieczornych. a na zakończenie koncert zespołu muzycznego. Przedsięwzięcia te były także okazją do spotkań z Radnymi Miasta Zamość, członkami Zarządów Osiedli, przedstawicielami zamojskich instytucji, którzy udzielali porad w punkach WĘDRUJĄCEJ ESTRADY – POSTAW NA RODZINĘ.
W tym roku wszystkie cztery spotkania z mieszkańcami będą rozpoczynały się o godzinie szesnastej.
W programie:
– warsztaty cyrkowe, bębniarskie i plastyczne
– spektakl i działania artystyczne Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku
– kącik ekologiczno-artystyczny dla najmłodszych
– malowanie twarzy
– zabawy i konkursy z nagrodami
– SOS Potrzeb Społecznych
oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek
Na zakończenie koncert zespołu „Ledwo widać”
Organizatorzy przedsięwzięcia serdecznie zapraszają!
Terminarz spotkań:
28 lipca – Osiedle Rataja /parking przy Revii Park/
30 lipca – Osiedle Św. Piątka /tereny rekreacyjne nad Łabuńką/
4 sierpnia – Osiedle Partyzantów /Ogródek Jordanowski/
6 sierpnia – Osiedle Zamczysko /tereny rekreacyjne za świetlicą/

Organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia serdecznie zapraszają!

http://zdk.zamosc.pl/2015/07/wedrujaca-estrada-2015/