Pomiń menu

Wędrująca Estrada – Postaw na rodzinę

W 2015 roku do letnich działań na rzecz mieszkańców Zamościa przystąpiła Niezależna Inicjatywa Zamojska – partner Projektu "Wędrująca Estrada" i uczestnik Ogólnopolskiej Akcji Masz głos. Masz wybór!

Zaangażowane w akcję osoby wraz z członkami Koła Naukowego Politologów, studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu będą udzielały porad i informacji na temat praw mieszkańców, budżetu obywatelskiego, dostępności radnych oraz lepszych instytucji. Mieszkańcy wyrażą swoje zdanie na temat własnej partycypacji oraz przejrzystości i skuteczności działań zamojskich radnych a także urzędników wybranych instytucji wypełniając przygotowane ankiety. Dla tych, którzy szerzej interesują się problematyką samorządu terytorialnego czekają pytania konkursu samorządowego. Wyniki i wnioski z ankiet zostaną opublikowane mi. in. w czasopiśmie naukowym z nadzieją, że posłużą usprawnieniu pracy radnych oraz instytucji, a także zainspirują do dalszych konstruktywnych badań. Działaniom tym patronują Gazeta Akademicka Skafander oraz Zamojskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.
Organizatorem WĘDRUJĄCEJ ESTRADY jest Zamojski Dom Kultury. To szczególne przedsięwzięcie cieszące się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców, samorządowców oraz mediów. Projekt ten o charakterze edukacyjno-artystycznym finansowany z budżetu Miasta Zamość – łączy wychowanie przez sztukę ze wspólną zabawą. Celem tego projektu jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia poprzez włączanie do działań animacyjnych dzieci, młodzież oraz całe rodzin zamieszkujące zamojskie osiedla. Po raz pierwszy przedsięwzięcie to odbyło się w roku 2013 na terenie czterech osiedli. Do mieszkańców kolejnych (Powiatowa, Nowe Miasto, Planty i Karolówka) była skierowana oferta w roku 2014.
Zamościanom zaproponowano blok imprez skierowanych do małych i dużych mieszkańców miasta, na które składały się mi. in.: warsztaty artystyczne, cyrkowe, ekologiczne, muzyczne; spektakle teatralne; gry, konkursy i zabawy na świeżym powietrzu, koncerty i wspólną zabawę do późnych godzin wieczornych. a na zakończenie koncert zespołu muzycznego. Przedsięwzięcia te były także okazją do spotkań z Radnymi Miasta Zamość, członkami Zarządów Osiedli, przedstawicielami zamojskich instytucji, którzy udzielali porad w punkach WĘDRUJĄCEJ ESTRADY – POSTAW NA RODZINĘ.
W tym roku wszystkie cztery spotkania z mieszkańcami będą rozpoczynały się o godzinie szesnastej.

W programie spotkań:
– warsztaty cyrkowe, bębniarskie i plastyczne
– spektakl i działania artystyczne Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku
– kącik ekologiczno-artystyczny dla najmłodszych
– malowanie twarzy
– zabawy i konkursy z nagrodami
– SOS Potrzeb Społecznych
oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek
Na zakończenie koncert zespołu „Ledwo widać”
wedrujaca_estrada_2015_www-212x300
Terminarz spotkań:
28 lipca – Osiedle Rataja /parking przy Revii Park/
30 lipca – Osiedle Św. Piątka /tereny rekreacyjne nad Łabuńką/
4 sierpnia – Osiedle Partyzantów /Ogródek Jordanowski/
6 sierpnia – Osiedle Zamczysko /tereny rekreacyjne za świetlicą/

Organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia serdecznie zapraszają!

http://zdk.zamosc.pl/2015/07/wedrujaca-estrada-2015/