Pomiń menu

25 urodziny samorządności na Tour de Kologne

Tour de Kologne – Rajd Samorządności już za nami. Tegoroczna edycja skupiła aktywnych obywateli, sołtysów, radnych, przedstawicieli władz samorządowych, którzy w ten sposób uczcili 25 urodziny samorządności. Radni Rady Miejskiej w Staszowie osobiście włączyli się w działanie,  zebrawszy blisko 1000 złotych na nagrody i poczęstunek. Byli także obecni podczas imprezy i aktywnie udzielali  się w akcji Dostępni Radni.

Tour de Kologne – Rajd Samorządności już za nami. Tegoroczna edycja skupiła aktywnych obywateli, sołtysów, radnych, przedstawicieli władz samorządowych, którzy w ten sposób uczcili 25 urodziny samorządności. W duchu zdrowej rywalizacji w pięciokilometrowy rajd (głównie po drogach gruntowych) wystartowało ponad 30 osób. Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć ufundował puchar oraz pozostałe nagrody dla trzech zawodników, którzy najszybciej przejadą trasę rajdu. Bezkonkurencyjny okazał się mieszkaniec Smerdyny, będący jednocześnie radnym powiatowym Adam Kowal, tuż za nim uplasował się staszowianin Rafał Grabka – radny Rady Miejskiej w Staszowie. Na trzeciej pozycji dojechał Krystian Jarubas z Buska Zdroju – radny sejmiku wojewódzkiego.
Tegoroczny Tour de Kologne był połączony z profekwencyjną akcją Masz Głos Masz Wybór, dlatego też swój aktywny udział potwierdzili kandydaci do sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Michał Skotnicki – starosta staszowski ufundował rower górski, Grzegorz Forkasiewicz – wójt gminy Rytwiany ufundował za drugie miejsce tablet, a Krystian Jarubas z Buska Zdroju, markowy plecak z akcesoriami rowerowymi.

Część zawodników, którzy ukończyli rajd

Część nagród i poczęstunek ufundowali niemalże wszyscy radni Rady Miejskiej w Staszowie składając ofiarne darowizny. W sumie blisko 1000 złotych.
To nie koniec zadań jakie mieli do spełnienia radni podczas tego dnia. 25 lat samorządności wykorzystano do wspólnego świętowania, ale także podnoszenia wiedzy o samorządzie, szczególnie wśród młodego pokolenia. Radni miejscy: Beata Gajek-Dyl, Maria Malec, Wojciech Charyga, Rafał Grabka oraz Jacek Piwowarski przeprowadzali liczne konkursy oraz rozdawali materiały Masz Głos Masz Wybór w ramach działania Dostępni Radni. Wspierali ich w akcji radni powiatowi Adam Kowal i Zbigniew Wiącek. Każdy, kto chciał sprawdzić swoja wiedzę i zapoznać się z akcją Masz głos, masz wybór nie odszedł z pustymi rękami. Każdy przedstawiciel rady był oznaczony specjalną nakleją, dzięki czemu każdy mieszkaniec mógł bezpośrednio zwrócić się do przedstawiciela władzy samorządowej.

Burmistrz i radni Rady Miejskiej w Staszowie
Radni przy pracy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Były też życzenia dla samorządu od najmłodszych uczestników

Był to wyjątkowy dzień, który zakończył się deklaracjami ze strony sołtysek, sołtysów, radnych i mieszkańców o pojawieniu się za rok w poszerzonym składzie. Jesteśmy przekonani, że takie święto samorządności powinno częściej gościć na ziemi naszego regionu.

Chcesz zobaczyć więcej kliknij w zdjęcie.

Tour de Kologne – Rajd Samorządności