Pomiń menu

Ulepmy radnego – konkurs kwietniowy

Jedni żarcikiem, drudzy wierszykiem, inni śmiertelnie poważnie. Soczyste, barwne, ale i do bólu merytoryczne. Wypowiedzi radnych doczekały się w końcu nagrody. (artykuł z 16.05.2015r.)

Rzymianie zwykli mawiać: „Kto milczy, ten się zgadza”. Redakcja „Twój Głos Info” postanowiła nagradzać rajców miejskich, którzy nie boją się występować w obronie swoich racji i interesów społeczności lokalnej. Złośliwi mówią, że rządy „twardorękiego” Bekisza potrafią onieśmielić przed składaniem ważnych dla mieszkańców postulatów. Wychodzenie przez szereg i podwyższanie poprzeczki staje się więc rzadkością.

Co miesiąc będziemy wyróżniać przedstawicieli, dla których szczytem dbałości o gminę nie jest przycięcie mirabelki, czy wyrwanie chwastów. Prócz zamieszczenia na łamach „TG” ważnej inicjatywy, postulatu czy słusznego sprzeciwu radnego, nagrodzimy wypowiedzi tzw. nalepą. Sympatycy fanpage’a „Twój Głos Info” spośród wytypowanych przez nas cytatów z danego miesiąca wybiorą jeden. Autorowi najpopularniejszego wręczymy osobiście, jedyną w swoim rodzaju, nalepę.

W kwietniu czujny mikrofon dyktafonu zarejestrował wiele ciekawych wypowiedzi świebodzińskich radnych na ważne tematy. Co mogło umknąć innym mediom, a co jest warte przybliżenia opinii publicznej, prezentujemy poniżej.

 

1. Kazimierz Gancewski – wyróznienie za interpelację w sprawie e-radnych.

7

Przypomnijmy, że „Stowarzyszenie Człowiek” już w lutym br. prosiło o udostępnienie przez radnych skrzynek mailowych do korespondencji z mieszkańcami. Do dziś nikt nie pofatygował sie o zamieszczenie adresów e-mail w BIPie.

1

 

Czy interpelacja pana Kazimierza również pozostanie bez e-cha?

 

2. Kazimierz Gancewski – wyróżnienie za postawienie się niczym Dawid Goliatowi w kwestii nazewnictwa ronda na ulicy Sulechowskiej. Wypowiedź radnego z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

A te słowa najbardziej przypadły nam do gustu:

 

4

 

3. Artur Kubacki, Ryszard Kortus, Zbigniew Napierała, Franciszek Karczyński – wyróżnienie za głosowanie przeciwko przeznaczeniu działki po TEWie (ul. Matejki) pod młotek. O sprawie pisaliśmy w artykułach „Ziemia Obiecana” i„Gładko poszło”. Oto jeden z głosów wołających na pustyni. Radny Karczyński:

 

3

 

Tylko czwórka radnych pokazała, że nie FSzystko jest na sprzedaż.

 

4. Piotr Rostowski – wyróżnienie za krytyczną uwagę w sprawie nowo wybudowanej ścieżki rowerowej do Ołoboku. W szczególności za stwierdzenia:

 

6

oraz:

 

2
Radny zaapelował do burmistrza o większą rozwagę przy wyborze materiału do kolejnych rowerowych inwestycji, aby nie dać się już więcej naciągnąć i oszukać. Co miał do powiedzenia Bekisz – posłuchajcie.

O trudach poruszania sie po ścieżce do Ołoboku pisaliśmy w artykule „Szwajcarski sen”. Wniosek: z infastrukturą rowerową jak z radnym – po co nam coś, co tylko jest, a nie służy?

 

Kolejne nalepy już niebawem. Mamy nadzieję, że radni dostarczą nam więcej powodów do dumy. Wszak nagroda to najlepsza motywacja.