Pomiń menu

Zaproszenia wysłane do zamojskich szkół ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania w Zamościu obchodów 25 powstania Samorządu Terytorialnego w Polsce. Na tę okazję przygotowaliśmy SAMORZĄDOWĄ GRĘ MIEJSKĄ.

Dzisiaj zostały wysłane do zamojskich szkół ponadgimnazjalnych zaproszenia na wspólne świętowanie 25 rocznicy powstania Samorządu Terytorialnego w Polsce. Mamy nadzieję na szybki i spontaniczny odzew i pozytywną reakcję bo przewidujemy dla uczestników Samorządowej Gry Miejskiej sporo niespodzianek.

A oto treść zaproszenia – oczywiście z logo Ogólnopolskiej Akcji Masz Głos. Masz Wybór!

ZAPROSZENIE
SAMORZĄD TO MY – MY WSZYSCY!

Warto o tym pamiętać zwłaszcza w roku 25 rocznicy powstania Samorządu Terytorialnego w Polsce.
logo maszglos

8 marca 1990 r. Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a już w maju odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. W Polsce zaczęła odradzać się samorządność i demokracja. Od 25 lat to obywatele sami, w pełni świadomie, decydują o sprawach ich dotyczących. Poczucie współistnienia, współbycia i współdziałania daje siłę, ale minione ćwierćwiecze pokazało jak trudny i złożony jest to proces. Dzisiaj, po wielu latach, można mówić o znacznych sukcesach więc na pewno jest co świętować.

Na jubileuszowe obchody i wspólne świętowanie zapraszają organizatorzy 25 URODZIN SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO: Niezależna Inicjatywa Zamojska Centrum Badań i Opinii oraz Koło Naukowe Politologów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

25 września 2015 o godzinie 10:00 w Sali Consulatus Zamojskiego Ratusza odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa pt: „Samorząd to MY- MY Wszyscy” a po południu na Zamojskim Rynku urodzinowy KONCERT NIESPODZIANEK, zsynchronizowany z Konkursem Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Grą Miejską (przygotowaną specjalnie na tę okazję, a skierowaną głównie do uczniów i studentów zamojskich szkół oraz uczelni wyższych).

Na październik br. zaplanowano w PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu Konferencję Naukową pt: 25 lat Samorządu Terytorialnego połączoną jubileuszem istnienia PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

By uczcić urodzinowe obchody zostanie rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy jubilatami.

Patroni medialni obchodów jubileuszowych: Gazeta Akademicka Skafander, Gazeta Zamojska, Zamojskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania obchodów 25 powstania Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Na tę okazję przygotowaliśmy SAMORZĄDOWĄ GRĘ MIEJSKĄ. Do uczestniczenia w niej zachęcamy uczniów Waszej Szkoły. Sądzimy, że GRUPA powinna składać się z trzech uczniów (najlepiej przedstawicieli Samorządu Szkolnego), opiekuna oraz wybranego RADNEGO. Zadania trzeba będzie wykonać 24 września 2015 roku. A 25 września zapraszamy wszystkich uczestników GRY MIEJSKIEJ na konferencję do Zamojskiego Ratusza oraz na jubileuszowy koncert na Rynku Wielkim w Zamościu. Wtedy zostaną ogłoszone wyniki.
O szczegółach GRY powiadomimy wkrótce po otrzymaniu zgłoszeń. Czekamy na zgłoszenia Grup uczestniczących w Grze (po jednej z każdej szkoły) do dnia 15 września 2015 roku(wtorek), które należy przesyłać na adres: [email protected]

W zgłoszeniu proszę podać nazwę szkoły, nazwiska uczestników (w tym opiekuna i radnego) oraz kontakt telefoniczny i mailowy. Nazwiska Radnych można uzyskać na stronie BIP (Rada Miejska w Zamościu). Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia i samej GRY proszę kierować pod wskazany adres mailowy.

Opr. L.Pietrusiewicz