Pomiń menu

Rynek Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego

W sobotę 24 października Stary Rynek w Zgierzu stał się miejscem promocji projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Ponad 20 wnioskodawców prezentowało mieszkańcom i mieszkankom Zgierza swoje propozycje, zachęcając do oddawania głosów. Pojawiły się gadżety i ulotki, jednak najważniejsza była bezpośrednia rozmowa.

rbo_3

Rynek Budżetu Obywatelskiego zorganizowała Rada Organizacji Pozarządowych Miasta Zgierza, w skład której wchodzą m. in. Stowarzyszenie EZG (uczestniczące w programie Masz Głos, Masz Wybór), Fundacja Twórczy Aktywni oraz Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

rbo_2

Wśród obecnych na Rynku wnioskodawców znaleźli się np. strażacy OSP zachęcający do zakupu sprzętu ratowniczego dla swojej jednostki, przedstawiciele przedszkoli i szkół promujący stworzenie nowych pracowni edukacyjnych, a także zwykli mieszkańcy, proponujący m. in. wypożyczalnię rowerów w Parku Miejskim, wystawę fotografii z czasów Solidarności, remont chodników na swoim osiedlu czy bezpieczne przejścia dla pieszych.

rbo_1

Głosowanie na zadania ze Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego trwa od 23 do 31 października – pełna lista dostępna na stronie www.budzet.zgierz.pl