Pomiń menu

Nasielsk bierze udział w akcji „Rok po wyborach: Sprawdzamy!”

Stowarzyszenie Europa i My sprawdza, czy władze gminy Nasielsk przychodzą na dyżury. I będzie sprawdzać dalej!

DOSTĘPNI RADNI -sprawdziliśmy, jak jest w naszej gminie!

1) Dowiedzieliśmy się, kiedy odbywają się dyżury wybranego radnego/radnej, burmistrza/burmistrzyni itd.

2) Poszliśmy na dyżur.

3) Przedstawiciela/kę władzy zastaliśmy na dyżurze, więc zrobiliśmy mu/jej zdjęcie z wypełnionym ŚWIADECTWEM DOSTĘPNOŚCI

4) Gdybyśmy nie zastali danej osoby na dyżurze, uzupełnilibyśmy STRONĘ Z DZIENNICZKA z nieobecnością, powiesili ją na drzwiach i zrobili zdjęcie.

5) Zamieściliśmy zdjęcia tutaj – na stronie www.maszglos.pl. Masz Głos, Masz Wybór doda je też na swojego Facebooka!

Podsumowanie akcji wraz ze zdjęciami zostanie rozesłane mediom na początku stycznia.

Nasielscy radni bądźcie na dyżurach – Stowarzyszenie Europa i My będzie śpieszyć się się, by zdążyć do tego czasu! Oto zdjęcia radnych na dyżurach w listopadzie: Jerzy Lubieniecki, Marek Jaroszewski, Dariusz Kordowski.

Więcej o akcji tutaj.

 

Jerzy Lubieniecki_Radny_Nasielsk_2 Dariusz Kordowski_Radny_Nasielsk_1 Marek Jaroszewski_Radny_Nasielsk

 

Po spotkaniach z radnymi przyszedł czas na przedstawiciela władzy wykonawczej – przedstawicielka Stowarzyszenia odwiedziła burmistrza Nasielska!

Nasielska koordynatorka akcji złożyła wizytę Burmistrzowi Nasielska Bogdanowi Ruszkowskiemu w dniu jego wtorkowego dyżuru. Zastała go w jego gabinecie i ustaliła szczegóły związane z zamieszczeniem Petycji do Rady Miejskiej z dnia 23.11.2015 roku dotyczącej poprawy komunikacji między radnymi, urzędem a mieszkańcami w Gminie Nasielsk. Stowarzyszenie zabiega bowiem o wprowadzenie między innymi internetowego systemu kontaktu. Każdy dorosły mieszkaniec Gminy Nasielsk może podpisać tę petycję.
Petycja znajduje się na stronie www.nasielsk.pl w zakładce „Masz Głos, Masz Wybór” a od 30.11.2015r. jest również zamieszczona w BIP-ie Serwisu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w Nasielsku link: http://www.umnasielsk.bip.org.pl/?tree=1494

DSC00371 DSC00375