Pomiń menu

IV Spotkania Międzypokoleniowe w Zemborzycach

Jesteśmy Grupą Nieformalną "Przyjaciele Zemborzyc", która bierze udział w akcji Masz Głos.

Bardzo interesowałoby nas pozyskanie mikrograntu na zorganizowanie w ramach Spotkań Międzypokoleniowych w Zemborzycach na terenie Domu Parafialnego (który będzie udostępniony bezpłatnie)”kawiarenki obywatelskiej”, podczas której przy kawie i herbacie robiąc ozdoby bożonarodzeniowe zostałaby przeprowadzona diagnoza społeczna w zakresie szeroko rozumianych potrzeb społeczności naszej dzielnicy.

Takie spotkania odbywają się już od 3 lat. W grudniu 2013 r. roku miały miejsce Spotkania Międzypokoleniowe w Zemborzycach , które były realizowane w ramach projektu: „Akcja Aktywizacja” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, Miasto Lublin, IBM Polska sp. z. o.o. oraz Fundację Aktywności Obywatelskiej.  Spotkania te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców zarówno najmłodszych ( kącik dla dzieci) jak też dorosłych, największym zainteresowaniem cieszył się występ zaproszonego Zespołu Śpiewaczego ze Strzeszkowic. Mimo braku finansowania inicjatywy ze środków zewnętrznych uczestnicy I edycji Spotkań Międzypokoleniowych postanowili w 2014 roku zorganizować II i III Spotkania Międzypokoleniowe w Zemborzycach. Formuła spotkań pozostaje corocznie taka sama. Uczestnicy spotykają się w 2 kolejne niedziele grudnia aby wspólnie przygotowywać różne ozdoby bożonarodzeniowe, wymieniać się doświadczeniami, słuchać zaproszonych gości . Na zakończenie Spotkań w ostatnią niedzielę grudnia przed świętami Bożego Narodzenia Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 8 organizuje Kiermasz ciast, podczas którego można podziwiać wystawę prac wykonanych przez uczestników Spotkań Międzypokoleniowych. Kulminacyjnym punktem Spotkań jest wigilia dla mieszkańców i sympatyków Zemborzyc.

Problemem jest pozyskanie środków finansowych na zakup materiałów plastycznych, (marzy nam się np. robienie bombek w technice decoupage) oraz całej „otoczki kulinarnej” takiego spotkania. Mikrogrant w wysokości 500,00 zł. bardzo by nam pomógł w profesjonalnym zorganizowaniu „kawiarenki obywatelskiej”.