Pomiń menu

Darmowa projekcja filmu Solidarność według kobiet

Już w najbliższy wtorek 13 grudnia w WiMBP im. C. Norwida o godz 17:00 Wspólna ZG zaprasza na darmową projekcję filmu Solidarność według kobiet połączoną z dyskusją o obecnej roli kobiet w życiu społeczno - politycznym.

Miały przed sobą najlepsze lata życia. Młode kobiety, które zamiast spokoju i stabilizacji wybrały bunt. Próbowano niszczyć ich małżeństwa. Straszono, że jak nie pójdą na współpracę z bezpieką, ich dzieci trafią do domu dziecka, albo spotka je nieszczęśliwy wypadek. Proponowano wyjazd z kraju w zamian za zaprzestanie działalności szkodzącej systemowi. Nie przestały”.

Nieformalna grupa lokalna 'Wspólna ZG’ zaprasza na bezpłatną projekcję filmu w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego pt. „Solidarność według kobiet”

Bezpłatna projekcja filmu odbędzie się 13 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra.

Po projekcji filmu zapraszamy na debatę o obecnej roli kobiet w życiu społeczno–politycznym.

Jedna z recenzji filmu mówi sama za siebie:
„Pamiętam jak do kin wchodził Pan Tadeusz i w „Co jest grane”, dodatku do „GW”, recenzja zaczynała się od słów: „Żadnych gwiazdek nie będzie, sprawa jest zbyt poważna”. Cytuję z pamięci, więc na pewno coś przekręciłam. Możliwe też, że nie był to Pan Tadeusz, tylko Ogniem i mieczem. W każdym razie zawsze zastanawiałam się, o jakim filmie ja mogłabym tak napisać, i już wiem. O Solidarności według kobiet. No więc recenzji nie będzie, bo to zbyt ważny film, żeby mogli państwo po recenzji powiedzieć, że jednak może wolą obejrzeć coś innego”.
Agnieszka Wiśniewska – Krytyka polityczna

Zwiastun filmu mażna obejrzeć klikając tutaj.

Wszystkie osoby chcące wziąć udział w bezpłatnej projekcji filmu proszę o przesłanie zgłoszenia na email: [email protected]

W rozpropagowaniu przedsięwzięcia pomagają nam pracownicy Urzędu Marszałkowskiego (w załączeniu zdjęcia), rozwiesili w Urzędzie plakaty, porozkładali ulotki, przesłali informację zatrudnionym pracownikom – więc współpraca idzie wzorcowo, naprawdę są bardzo pomocni.

Bardzo nam pomógł również dyrektor WiMBP – udostępni odpowiednią sale na projekcję i umożliwił rozwieszenie plakatów.

Do mediów rozesłaliśmy informacje i do tej pory zaproszenie na film z debatą umieścili:

informacja w zielonanews

informacja w zielonagora.naszemiasto

informacja w news24

Wysłaliśmy informację jeszcze do innych mediów, bardzo zależy nam na dużym materiale na stronie internetowej i w wersji papierowej w Gazecie Lubuskiej, która jest popularną gazetą w Zielonej Górze, a na stronie Masz Głos widnieje informacja, że jest partnerem akcji.  Jeżeli Masz Głos może zwrócić się do redaktorów z prośbą o rozpropagowanie projekcji będę wdzięczna.

Aktualne wiadomości dotyczące akcji są na stornie: http:// https://www.facebook.com/wspolnazg/

Pomóżcie ją rozpropagować. Niech jak najwięcej osób ja udostępnia aby informacja o wydarzeniu dotarła do jak największej liczby osób. Poniżej wzory plakatu i ulotek. Bardzo proszę drukujcie, rozwieszajcie, przekazujcie znajomym.

Po projekcji odbędzie się także ciekawa dyskusja prowadzona z kobietami lokalnej polityki i działaczkami organizacji społecznych.

Swoją obecność zapowiedziały m.in.: Anita Kucharska Dziedzic -prezes Stowarzyszenia Baba, Pani Joanna Malon Dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Adrianna Ruszkowska liderka partii RAZEM w Zielonej Górze, w-ce przewodnicząca koła Nowoczesna w Zielonej Górze Justyna Śmielska Saniuk.

Inne stowarzyszenia i grupy nieformalne także prosimy o rozpropagowanie darmowej projekcji i udział w niej, a także w dyskusji.

Strona wydarzenia znajduje się tutaj. Wchodźcie na stronę i udostępniajcie wydarzenie.

Kolejna projekcja filmu z dyskusja odbędzie się w Gorzowie Wlkp. 17 grudnia o godz 16:30. Szczegóły wkrótce.