Pomiń menu

Posumowanie cząstkowe Stowarzyszenia na rzecz kobiet – Rzeszów

Rady osiedla, nie wszystkie tylko dwie, ich działanie,  sprawdzenie czy wiedza na temat ich działania, wybory, co mieszkanki i mieszkańcy Rzeszowa o nich wiedzą.

Podsumowania-czastkowe-Masz-Glos-2016

Pomysł był prosty – Rada osiedla to organ, który jest blisko nas, ma do dyspozycji budżet, ma wpływ na opiniowanie działań Rady Miasta , opiniuje raporty, jest trampoliną do kariery czy też zaistnienia jako działacz, bo działaczka to rzadziej. Trampoliną do Rady Miasta.

Na początek chciałyśmy porozmawiać o tym, co wiemy, a co nie. Było to działanie połączone.  Od  25 listopada 2016 do 09 grudnia 2016 organizowałyśmy  odbywały się spotkania filmowe.  Przy tej okazji  zapraszałyśmy mieszkanki i mieszkańców dwóch dzielnic Rzeszowa. Oprócz prezentacji filmowej, odbywała się dyskusja na tema rad osiedlowych, angażowania mieszkanek i mieszkańców w życie osiedla, udział w wyborach itd.

Musimy zweryfikować nasze plany, działanie jest w toku. Potrzebujemy nowych kanałów dotarcia, komunikacji.  Jesteśmy na etapie zmian założeń. Może modyfikacji.

Podsumowania-czastkowe-Masz-Glos-2016