Pomiń menu

Dostępne protokoły w Zgierzu

Stowarzyszenie EZG w ramach akcji Masz Głos złożyło wniosek o publikację w Internecie protokołów z posiedzeń komisji Rady Miasta oraz rad osiedli. Prezydent Zgierza przystał na wniosek i od nowego roku dokumenty będą dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Urząd Miasta Zgierza; fot. Bartosz Rutkowski / EZG

Do tej pory w Zgierzu mieszkańcy i mieszkanki w Internecie mogli znaleźć jedynie relacje na żywo i protokoły z sesji Rady Miasta. Jeśli chcieli poznać tematy, o których dyskutowali radni na komisjach bądź posiedzeniach jednostek pomocniczych, musieli udać się do Urzędu i wnioskować w trybie dostępu do informacji publicznej.

Dzięki pozytywnej odpowiedzi władz miasta na nasz wniosek, od lutego br. protokoły z komisji oraz posiedzeń rad osiedli będą mogli sprawdzić wszyscy „bez wychodzenia z domu”. Zmiana przyczyni się do wzrostu świadomości zgierzan i zgierzanek o sprawach podejmowanych przez swoich przedstawicieli. Jest także pierwszym krokiem do zwiększenia rozpoznawalności rad osiedli w oczach społeczności lokalnych.

Do końca lutego Stowarzyszenie zbiera od radnych miejskich ankiety, w których podsumowują oni swoje 2 lata oraz przedstawiają plany na drugą połowę kadencji. W planach są również warsztaty z udziałem członków i członkiń rad osiedli nt. usprawnienia ich funkcjonowania i wzmocnienia pozycji w lokalnym samorządzie.

Stowarzyszenie współpracuje w ramach akcji z koordynatorem regionalnym, Fundacją Aktywności Lokalnej.