Pomiń menu

Z akceptacją i zainteresowaniem…

… odbyło się spotkanie Wójta Gminy Postomino Janusza Bojkowskiego i prezesa Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” Teresy Rysztak, tuż po powrocie z ogólnopolskiego spotkania uczestników akcji Masz Głos, zorganizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego.

Postomińskie stowarzyszenie bierze już ósmy raz udział w tej akcji, za każdym razem angażując lokalną społeczność do działań na rzecz najbliższego otoczenia.

W tym roku zaplanowane są spotkania z młodzieżą gimnazjalną, zachęcenie ich do wypowiedzenia się na temat „Gdybym miał władzę, to…”. Młodzież będzie miała okazję przedstawić wizję przyszłości swojej wsi, gminy, regionu, kraju, świata. Kto wie, co za pomysły zostaną zaprezentowane? Finałem będzie wspólna sesja Rady Gminy, prezentacja szczególnie ciekawych prac i próba znalezienia rozwiązań problemów poruszonych przez młodzież.

– Cieszę się, że wspólnie zorganizujemy takie oficjalne spotkanie – powiedział wójt. – Młodzież ma pewnie ciekawe pomysły, poszukiwać będziemy wspólnych realizacji, ale – niestety – musi też zdawać sprawę z pewnych ograniczeń i trudności. Czarodziejskiej różdżki nikt z nas nie ma, ale zawsze trzeba z optymizmem podchodzić do swoich marzeń.

Po zakończeniu zimowych ferii odbędą się spotkania i rozmowy w 4 szkołach gimnazjalnych gm. Postomino, dopracowane zostaną regulaminy i konkretne terminy. Stowarzyszenie w ramach współpracy z Gminą Postomino i akcją Masz Głos opublikowało „Historię Gminy Postomino na starych fotografiach”.

Teresa Rysztak