Pomiń menu

Aktywne Seniorki NGO – RZESZÓW

W ramach akcji Masz Głos 24 lutego 2017 roku w rzeszowskim teatrze „Maska” odbyło się spotkanie oraz premiera filmu dokumentalnego pt.: „Założę czerwone spodnie” dedykowane seniorom i seniorkom po 60 roku życia.

Celem eventu było zainspirowanie seniorek do realizacji własnych planów i pragnień, które często zostają zepchnięte na drugi plan ze względu na wiek, „bo babci nie wypada”. Poruszono także problem wykluczenia społecznego oraz ograniczeń technologicznych będących efektem stereotypowego myślenia. Ponadto fundacja „Rudek” przypomniała seniorom i seniorkom o konieczności prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, natomiast Kinga Dudzińska – Główna Dyrektor Sprzedaży „Mary Kay Polska” uzupełniała spotkanie poruszając ponadpokoleniową tematykę pielęgnacji urody, dodatkowo przybliżyła seniorkom historię Mary Kay jednocześnie podkreślając, iż na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno. W Atelier Teatru wszystkie kobiety miały możliwość przeprowadzenia bezpłatnego komputerowego badania wzroku, które wykonał Salon Optyczny Doktor Marchewka z Rzeszowa. W spotkaniu uczestniczyły również organizacje pozarządowe z Rzeszowa którym bliska jest tematyka senioralna oraz pro kobieca.
Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Pokazała, iż kobiety dojrzałe pragną funkcjonować w społeczeństwie nie tylko w roli staruszki wychowującej wnuki, ale również jako bohaterki innych scenariuszy.