Pomiń menu

Dzień osadnika z karlinopolis

20.03.2015 w Karlińskim Ośrodku Kultury obyły się uroczystości Dnia Osadnika pod hasłem przewodnim „Poznajemy historię przez zabawę”.

Dzień Osadnika to doskonała okazja do przypomnienia historii naszego miasta i regionu oraz zachęcenia do jej poznawania nie tylko przez konwencjonalne sposoby, ale również przez ciekawsze formy, angażujące do wspólnej zabawy dorosłych, młodzież i dzieci.

Taką właśnie formą może być gra planszowa. Karlino, dzięki pracy i zaangażowaniu pomysłodawcy – kustosza Muzeum Ziemi Karlińskiej  – Krystiana Zalewskiego oraz grupy młodzieży – pasjonatów naszej historii działających przy muzeum jako „Szaleni Historycy”, doczekało się specjalnej wersji gry na wzór Monopoly – KARLINOPOLIS. W przeciwieństwie do tej popularnej gry w karlińskiej kupujemy ulice naszego miasta wraz z najważniejszymi obiektami. Cel gry to przede wszystkim poznanie historii Karlina na podstawie zabytków architektury. W Karlinopolis są też dodatkowe elementy odróżniające od wzoru.

Właśnie podczas Dnia Osadnika odbył się I Turniej Gier Planszowych KARLINOPOLIS.

Przy sześciu stolikach grę rozpoczęli zarówno dorośli, jak i młodzi mieszkańcy Karlina. Znaczącą grupę stanowili nasi seniorzy. Nad prawidłowym przebiegiem gry i właściwym rozliczeniem wyników czuwał Pan Ireneusz Tyborski wraz ze specjalnymi bankierami (spośród „Szalonych Historyków”).

Po blisko 2 h rozgrywek wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:  Agnieszka Zalewska, Krzysztof Lewandowski, Julia Turowska, Jakub Popławski, Kazimierz Potoczny, Danuta Żbikowska.

 

10 11_1 8 3 4