Pomiń menu

MOTYWUJMY DO CZYTANIA NAJBLIŻSZE OTOCZENIE.

Pomysły nie mają wartości , jeśli nie można ich urzeczywistnić. Nam się udało zrealizować wszystkie opracowane plany i pomysły z którymi przystępowaliśmy do bieżącej edycji ogólnopolskiej akcji społecznej "Masz Głos". Ostatnim akordem było uruchomienie samoobsługowej biblioteczki publicznej w naszej świetlicy wiejskiej.

To jeden z wielu opracowanych przez nas elementów, które mają za cel ożywienie tej placówki. W piątek 10 marca w niewodnickiej świetlicy oficjalnie otworzyliśmy samoobsługową biblioteczkę publiczną. W jej otwarciu uczestniczyli m.innymi Zinaida i Jan Kazberukowie , Alina Jabłońska – Domurat , Zdzisław Narel a także uczestnicy świetlicowych zajęć.
Zapraszamy naszych mieszkańców do uczestnictwa w naszej akcji OTWARTEJ BIBLOTECZKI DLA KAŻDEGO, wystarczy przynieść swoją prywatną książkę i zostawić ją na półce w holu świetlicy , gdzie jest specjalny regał z książkami. Tam też jest regulamin korzystania z biblioteczki. Osoba, która będzie chciała ją przeczytać weźmie ją do domu, Państwa książka zacznie krążyć wśród czytelników, a Wy wybierzecie sobie inną ciekawą książkę spośród pozostawionych przez innych.
Uwalnianie książek – BOOKCROSSING – daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.
Także my jako Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy pragniemy zaistnieć na bookcrossingowej mapie Polski.
Nas cieszy również fakt ,że tak dużo mieszkańców zaangażowało się w realizację naszego pomysłu, który również i im przypadł do gustu.
Organizacje pozarządowe również powinny się włączać i uczynić wszystko, by nie zaginęła sztuka czytania, wspierajmy więc i rozwijajmy czytelnictwo w różnorodnych jego formach, przywracając książce jej należne miejsce , bo książki żyją wtedy , kiedy są czytane. Smucą nas informacje ,ze czytelnictwo wśród Polaków osiągnęło najniższy poziom i małym pocieszeniem jest to,że czytelnictwo przenosi się do mediów elektronicznych.
Przypominamy również wszystkim , że 3 września 2016 roku uczestniczyliśmy w piątej edycji Narodowego Czytania. Wspólnie czytaliśmy „Quo Vadis” a za udział w czytaniu otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta RP. W roku bieżącym również będziemy brali udział w prezydenckiej akcji czytania.
Tymczasem nie zapominajmy o książkach i ich bezcennej roli w kształtowaniu postaw oraz wzorców zachowań. Czytajmy książki na co dzień i motywujmy do czytania najbliższe otoczenie.

WP_20170310_18_43_44_ProWP_20170310_20_59_56_Pro