Pomiń menu

WIZYTA KOORDYNATORKI BYŁA MOBILIZUJĄCĄ NASZE LOKALNE ŚRODOWISKO.

W dniach 17/18 marca gościliśmy u nas Annę Łukawską - Adamczyk, koordynatorkę akcji Masz Głos na region Polski Północno - Wschodniej.

W niewodnickiej świetlicy wiejskiej spotkała się z Zarządem Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy. Przedstawiliśmy jej multimedialną prezentację z 17-letniej działalności naszego Stowarzyszenia. Zrobiło się radośnie, ale też trochę refleksyjnie , jak te lata szybko lecą…Ponieważ jednym z celów wizyty przedstawicielki Fundacji im.S.Batorego jest też ocena realizacji wypracowanych przez nas planów i pomysłów w bieżącej edycji akcji Masz Głos rozmawialiśmy długo też i o tym, kładąc duży nacisk na działalność naszej świetlicy a w tym kontekście na pracę takich placówek w całym kraju.

 

No i z tej dyskusji wynikło, że cytując słowa piosenki: „to nie sztuka by wybudować dom, sztuką jest by miał on duszę”.

Program wizyty ułożyliśmy w ten sposób aby nasz gość mógł odwiedzić „ludzi pozytywnie zakręconych” a także poznać uroki naszej gminy i poczuć ten region Podlasia. Pokazaliśmy świetlicę w Zawadach , rozlewiska rzeki Narew , naszą wielokulturowość – Sanktuarium Sw.Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej a także Cerkiew Sw.Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu i esencję Podlasia – Domek Twórczości Edwarda Redlińskiego , twórcy słynnej „Konopielki” we Frampolu Rancho.

Na zakończenie wizyty miało też miejsce spotkanie z Wójtem Gminy Turośń Kościelna Grzegorzem Jakuciem z którym rozmawialiśmy o relacjach władza samorządowa a organizacje pozarządowe i o gminie. A Ani Łukawskiej podczas drugiego dnia wizyty towarzyszyli przedstawiciele Zarządu SPN: Ela Stelmaszuk, Zdzisław Narel /Prezes SPN/ i Jarek Bartnowski. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, część z nich zapełni prowadzoną przez nas kronikę. I szkoda tylko ,że nie wszystkie zmieściły się w tym wpisie.

Myślę, że czas wizyty koordynatorki był dla nas wszystkich ważnym wydarzeniem , niezwykle aktywizujący i mobilizujący nasze środowisko i myślę ,że o to też chodzi podczas planowania takich odwiedzin. Takie spotkania są jak widać bardzo potrzebne, bo nic tak nie rozwija ludzi jak możliwość dzielenia się różnymi doświadczeniami opartymi o wiedzę praktyczną a tej wiedzy nie brakowało naszej koordynatorce Ani Łukawskiej – Adamczyk. Dziękujemy jeszcze raz za wizytę i do zobaczenia na Podlasiu – Zielonych Płucach Polski.A Ci co koniecznie chcą zobaczyć więcej zdjęć- bardzo proszę o wejście na naszego facebooka. I koniecznie kliknijcie LUBIĘ aby z nami być na bieżąco.