Pomiń menu

Zamość: 37 projektów BO zaopiniowano pozytywnie

Zamość: 37 projektów BO zaopiniowano pozytywnie

Urząd Miasta w Zamościu opublikował listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok zaopiniowanych pozytywnie. Znalazło się na niej 37 projektów. Głosowania mieszkańców odbędą się na początku przyszłego roku.

1 600 000 zł do podziału na 16 osiedli w Zamościu. Każde z osiedli ma do wykorzystania 100000 zł. Wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazły się m.in remonty, budowy i przebudowy ulic oraz chodników, siłownie zewnętrzne, monitoring, place zabaw, place rekreacyjno-sportowe i ścieżki rowerowe.

Na początku 2018 roku to sami mieszkańcy zadecydują, które z projektów będą realizowane. Istotna będzie więc frekwencja podczas głosowania i oddanie ważnego głosu, ale nie tylko… W 2018 roku mieszkańcy Zamościa będą mogli również głosować na wybrany projekt drogą elektroniczną.

Sprawdź zasady głosowania elektronicznego oraz podczas zebrań osiedlowych (Załącznik nr 3): TUTAJ

Zobacz listy projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz negatywnie.

PROJEKTY BO ZAOPINIOWANE POZYTYWNIE
PROJEKTY BO ZAOPINIOWANE NEGATYWNIE

Budżet partycypacyjny (obywatelski) jest specyficzną metodą służącą zaangażowaniu ludzi do współtworzenia budżetu związanego z obszarem, który dotyczy ich bezpośrednio. Skala przedsięwzięcia wiąże cele, oczekiwania, możliwości, priorytety i w końcu zamierzone wydatki konkretnej grupy osób mieszkającej na danym terenie. Budżet obywatelski jest wydzieloną częścią budżetu miasta i to od inicjatywy samych mieszkańców zależy jak będzie wykorzystany.

Zdjęcia i oprac.
L.Pietrusiewicz

Przeczytaj również jak głosowano w 2017 roku:
TUTAJ