Pomiń menu

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w gminie Zduny

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w gminie Zduny

20 listopada 2017 – Akcja MASZ GŁOS MASZ WYBÓR  w Zdunach / woj. wielkopolskie /.

Nasze pierwsze spotkanie na temat powołania i funkcjonowania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Na zaproszenie inicjatora Stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych Zdun i lokalnego samorządu. Prelegentem była Iwona Janicka z Fundacji Aktywności Lokalnej z Poznania oraz Joanna Jarocka z krotoszyńskiej GRDPP,  które przedstawiły swoje działania w oparciu o swoje, dotychczasowe doświadczenie w tej kwestii.
Pierwsze podejście do powołania Rady zrobiliśmy w roku 2016, ale sprawy utknęły wtedy w martwym punkcie. Wszystkie obecne wtedy organizacje potwierdziły ponownie wolę powołania Rady. W tzw. międzyczasie została podjęta uchwała Rady Miejskiej przyjmująca tryb powołania i działania tego gremium. Zebrano już  podpisy pod wnioskiem do burmistrza .  Kolejne spotkanie  w połowie grudnia – konkretny termin już wkrótce.
Korzystając z okazji i doświadczenia społeczno-samorządowego Iwony poruszyliśmy też inne kwestie związane z naszymi działaniami oraz współpracą JST-NGO w naszej gminie. 

Zapraszamy na profil stowarzyszenia

www.facebook.com/Razem.Dla.Konarzewa oraz stronę internetową https://www.facebook.com/Razem.Dla.Konarzewa/