Pomiń menu

Pisaliśmy listy w obronie praw człowieka – Maraton Pisania Listów w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu

Po raz drugi świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, uczestnicząc w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Włączyliśmy się w akcję angażującą aktywistów na całym świecie. Pisaliśmy listy w obronie osób, które odważnie przeciwstawiały się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

To ważne! – edukacja na rzecz praw człowieka

Na lekcjach wos-u i etyki uczniowie i uczennice poznawali historie bohaterów i bohaterek tegorocznego Maratonu i omawiali znaczenie praw jednostki. Hasło „Napisz list. Zmień życie” uświadamiało młodzieży dostępne im możliwości obywatelskiej aktywności.

Dwa maratonowe dni – 8 i 9 grudnia 2017 

W Maratonie wzięli udział uczniowie i uczennice, nauczycielki, rodzice. Nie zawiedli absolwenci naszego gimnazjum z kilku roczników. Najmłodszym uczestnikiem był uczeń 3 klasy szkoły podstawowej, najstarszą uczestniczką – babcia jednego z uczniów. Drugiego dnia dołączyła do nas grupa uczniów i uczennic z Gimnazjum nr 11. Napisaliśmy wspólnie 433 listy.

Przedsięwzięcie zorganizowały: Renata Zajder, Anna Matysiak