Pomiń menu

Spotkanie z Szymonem Osowskim i radnymi naszej gminy

Spotkanie z Szymonem Osowskim i radnymi naszej gminy

22 listopada 2017 w sali świetlicy wiejskiej w Lichnowach odbyło się spotkanie Szymona Osowskiego z radnymi z naszej gminy. Głównym celem spotkania było zapoznanie samorządowców z istotą funkcjonowania Młodzieżowej Rady Gminy jako ciała konsultacyjnego, umocowania prawne i wpływa na życie lokalnej społeczności oraz poczucie mocy sprawczej jej członków.  Przedsięwzięcie zakładało  uzyskanie poparcia dla idei powstania Młodzieżowej Rady Gminy i podjęcie uchwały przez radnych o jej utworzeniu. Po wstępnych rozmowach, toczących się zaraz po prezentacji naszego gościa pojawiły się pierwsze głosy za uchwałą – duże podziękowania dla Przewodniczącego Rady Gminy za zaangażowanie i wsparcie.