Pomiń menu

STOWARZYSZENIE PROJEKT RADOMIR

STOWARZYSZENIE „PROJEKT RADOMIR”
Co to? Po co? Dlaczego? W Jakim celu?
Na te wszystkie pytania chciałby znać odpowiedź już niejeden z Was. Wśród wielu imion wybrałem imię Radomir, gdyż to staropolskie imię męskie, może oznaczać „tego, który troszczy się o dobro.” Złożone z członu rado (motywowanego przez rad – „być zadowolonym, chętnym, cieszyć się” lub radzić – „troszczyć się, dbać o coś”) oraz członu mir („pokój, spokój, dobro”).

Jak już pisałem profil Radomir Obierwiak Obierwiaczek powstał na Facebooku po to aby zbudować solidne fundamenty pod powstanie stowarzyszenia. Tak więc to nie osoba ale projekt, którym chcę w dalszym ciągu pobudzać lokalne społeczeństwo do działania. Jak również chciałbym aby nasze lokalne władze zawsze pamiętały o tym, że prości ludzie także mają swoje potrzeby, a także ciekawe pomysły. Bo nasze stowarzyszenie składa się z zwykłych prostych ludzi, którzy mają wiele ciekawych pomysłów, które w większości jesteśmy zorganizować. Te pomysły to potrzeby nie tylko członków, ale wielu mieszkańców, którzy nie zawsze mają czas, nie zawsze wiedzą jak ale chcieliby żeby się coś działo. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne potrzeby ale chcielibyśmy żeby każdy mógł brać udział w działaniach które mu najbardziej odpowiadają. Imprezy sportowe, kulturalne czy też szkolenia będą w Waszym zainteresowaniu. Będziemy starali się spełniać oczekiwania i wychodzić na bieżąco na potrzeby danej chwili. Działając w stowarzyszeniu (zarejestrowanym w KRS) możemy starać się o fundusze, środki, granty na wsparcie konkretnych projektów zgodnych z celami naszego statutu.
Myślę, że była potrzeba, gdyż inaczej stowarzyszenie by nie powstało. My mieszkańcy nie może biernie uczestniczyć w odwiecznej rozprawie między Panem, Wójtem a Plebanem. Mamy wiele praw i potrzeb z których musimy korzystać tak abyśmy byli wszyscy szczęśliwy. Życie niesie wiele przeciwności ale tylko wspólnie jesteśmy wstanie je rozwiązywać. Komunikacja, informacja, różne formy integracji to najlepsze sposoby na odniesienie naszych małych sukcesów. Róbmy małe rzeczy tak aby stawały się wielkie.

Tak więc stało się są uchwały, zarząd, komisja rewizyjna i piękny skład 11 członków na starcie. Odważni działacze to: Kamil Stepnowski, Przemysław Grabowski, Grzegorz Laska, Piotr Tumiński, Agnieszka Tumińska, Paulina Madrak, Monika Koczkodan, Renata Szczepanek, Kinga Górska, Justyna Niedzwiecka, Robert Niedzwiecki. Gościem honorowym a jednocześnie obserwatorem naszych poczynań była Anna Stepnowska.
Teraz druki, wysyłamy i czekamy na KRS.