Pomiń menu

WOLONTARIUSZE MAJĄ GŁOS !!!

Uczniowie ze Szkolnych Kół Wolontariatu wezmą udział w specjalnej gali organizowanej przez Fundację TRYBIK w ramach akcji Masz Głos.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

Wolontariusze pomagają w prowadzeniu ferii dla dzieci, wspierają organizację wydarzeń szkolnych oraz gminnych, a także aktywnie działają na rzecz mieszkańców, a teraz będą mieli okazję się poznać. Członkowie Szkolnych Kół Wolontariatu z gminy Lubicz oraz Obrowo wezmą udział w Gali Wolontariuszy, która odbędzie się 20 kwietnia w świetlicy w Krobi.

Wydarzenie w gminie Lubicz zorganizowane zostanie po raz pierwszy. Chcemy, aby uczniowie, którzy tak chętnie nam pomagają w działaniach na terenie obu gmin, mogli się poznać. Będzie to także okazja do przybliżenia ich działań dyrektorom szkół oraz lokalnym samorządom, a finalnie dla nas możliwość stworzenia bazy informacyjnej o wszystkich wolontariuszach. Ułatwi to w przyszłości dotarcie i zaangażowanie do pomocy w akcji, osób z odpowiednimi kwalifikacjami, zainteresowaniami, czy predyspozycjami.
W trakcie gali przedstawiciele Szkolnych Kół Wolontariatu będą mogli pochwalić się swoimi dotychczasowymi działaniami, a także tym, co w najbliższym czasie przed nimi. Wydarzenie będzie także dobrą okazją do integracji młodzieży z obu gmin, o którą Fundacja Trybik działająca na terenie Lubicza i Obrowa zabiega.
Wolontariat jest ważną częścią edukacji. Aby zaszczepiać prospołeczne postawy wśród uczniów to nauczyciele, dyrektorzy, a także rodzice powinni wspierać podejmowane przez młodzież inicjatywy. Właśnie dlatego fundacja cyklicznie organizuje warsztaty wolontariuszy, warsztaty rękodzielnicze, zabawy integracyjne, bierze także udział w lokalnych wydarzeniach, by skupiać wokół siebie wszystkich, którzy chcą nieść szeroko rozumianą pomoc.

Zapowiada się duża impreza, na razie na liście mamy ponad 120 osób.

PATRONAT: Rzecznik Praw Dziecka, Wójt Gminy Lubicz, Wójt Gminy Obrowo

Partnerzy: Gmina Lubicz, Gmina Obrowo, Masz Głos, GOK, LGD „Podgrodzie Toruńskie”, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu Dolnym