Pomiń menu

Planujemy rajd rowerowy śladami historii naszego miasta

Planujemy rajd rowerowy śladami historii naszego miasta

Jak lepiej poznać i spisać potomnym historię miasta, dobrym rozwiązaniem może być rajd rowerowy, rajd historyczno-patriotyczny, przypominający najważniejsze wydarzenia XX wieku. Trasa planowanego rajdu poprowadzi po najważniejszych miejscach pamięci położonych w okolicy Janowa Lubelskiego. Uczestnicy rajdu będą mogli zapoznać się ze śladami minionej historii i oddać hołd patriotom, poległym i pomordowanym, zasłużonym miejscowym bohaterom i ofiarom wojny z lat 1939-1945. Ciekawa trasa rajdu powoduje, że zyskuje on coraz większą rzeszę zwolenników. Grupa janowska złożona z emerytów – członków PTTK-u i jego miłośników pod kierownictwem p. J. Lalika, prezesa koła, to żądna przygód i wiedzy zwarta drużyna. Biblioteka chętnie uczestniczy w spotkaniach członków koła i trzyma kciuku za powodzenie w realizacji zaplanowanych zadań.