Pomiń menu

Społecznie i obywatelsko ze zdunowskimi Kilińczykami

Społecznie i obywatelsko ze zdunowskimi Kilińczykami

Sezon 2017/2018 w Masz Głos zakończony. Spotkaniem 18 maja rozpoczęliśmy konarzewski rok społeczno-obywatelski 2018 / 2019.
W ramach lekcji Wiedza o Społeczeństwie odbyło się z młodzieżą ze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach. 30 uczniów klasy technikum i zawodowej stanowiło audytorium w niełatwej i mało popularnej w naszym społeczeństwie tematyce obywatelskiej. Większość z nas uważa że to nie nasza sprawa, nie nasz problem …bo od tego są ONI – 😉

W spotkaniu wykorzystana została  ankieta stowarzyszenia MORENA z Gdańska, które w roku 2015 przeprowadziło diagnozę społeczną pomorskiej młodzieży. Uczestnicy spotkania odpowiedzieli na te same pytania, wstępną analizę sporządzili obecni v-ce dyrektor Renata Błażejczyk oraz nauczyciel WOS i historii Sebastian Świst.

Nasza grupa liczebnie była mniej reprezentatywna, jednakże odpowiedzi w wielu kwestiach były bardzo podobne. Są zatem wskazówki i przesłanki do pochylenia się nad głębszą diagnozą społeczną potrzeb, oczekiwań i możliwości zdunowskiej młodzieży. Mamy nadzieję że kilka osób z tego grona włączy się w przygotowanie takiego raportu.

Kolejna odsłona społeczno-obywatelskiego zaangażowania się stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA już 16 czerwca na pikniku organizacji pozarządowych gminy Zduny.