Pomiń menu

POLÓWKA 2018

POLÓWKA 2018

Dotychczasowa działalność Stowarzyszenia „Projekt Radomir” to przede wszystkim aktywacja lokalnej społeczności w formie zachęcania ich do działań mających na celu poprawę zadowolenia z miejsca w którym mieszkają. Podstawą działań jest dbałość o zdrowy styl życia i rozwój fizyczny mieszkańców w tym dzieci i młodzieży z naszego regionu poprzez upowszechnianie sportu oraz promocję i organizowanie turniejów i innych imprez integracyjno-sportowych.

W nawiązaniu do miejscowej tradycji Stowarzyszenie „Projekt Radomir” zorganizowało amatorski turniej piłki siatkowej „Polówka 2018”, który odbył się w dniu 18 sierpnia 2018r. Zawodnicy rozegrali mecze o puchar Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis.

Kiedyś było tak, że pomimo ciężkich prac polowych, czy to sianokosy czy żniwa, młodzież ze wsi Obierwia wieczorami spotykała się na polanie rozciągała siatkę i grała w siatkówkę do zachodu słońca. W trakcie rozpalali ognisko przy którym piekli kiełbaski i bawili się do samego rana. Tak też było w sobotę, grali w siatkę na polu, a ściślej, na łące oraz na wszystkich czekały konkursy, zabawy, rozgrywki sportowe, a także pyszne jedzenie. W tym roku Robert Niedzwiecki miał w organizacji imprezy solidne wsparcie w członkiniach utworzonego niedawno w Obierwi Klubu Aktywnych Kobiet. Dziewczyny działają przy stowarzyszeniu „Projekt Radomir”.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 12 zespołów. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody. III miejsce – „Na lajcie” z Przasnysza, II – „Dylewianka” z Dylewa”, I – „Kolesie” z Ostrołęki. Przyznano też nagrody indywidualne. Otrzymali je: Wiesław Idzikowski („Kolesie”) oraz Justyna Niedzwiecka („Laski.pl” z Obierwi). Był tez konkurs WORD z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, w którym rower wylosował Kamil Ziemek z Aleksandrowa. Dzieciaki, które brały udział, dostały plecaki z upominkami od lokalnych sponsorów oraz bony na darmowe lody.

Kolejna udana impreza z rąk samego Radomira, na którą zapraszamy już za rok.