Pomiń menu

WSCHODNIA POLSKA GOTOWA DO DZIAŁANIA

WSCHODNIA POLSKA GOTOWA DO DZIAŁANIA

W miniony wtorek 11 września w nowo otwartym Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku odbyła się wojewódzka inauguracja akcji „Masz Głos”. Warunki niezwykle komfortowe, po prostu nareszcie i w naszej części Polski powiało „Europą”, a działające w Białymstoku organizacje pozarządowe mają miejsce, którego nie muszą się wstydzić.
W spotkaniu – warsztatach , które prowadził Darek Kraszewski uczestniczyło ponad 20 osób.
Tematyka: Jak angażować ludzi do działania, inicjatywa lokalna, konsultacje społeczne, petycje.
Mnie szczególnie utkwiła w pamięci prezentacja prac grupy, którą przedstawił Marek Tywończuk z Fundacji „Choroszcz w działaniu” z Gminy Choroszcz.
A już na pewno strzałem w dziesiątkę było zaproszenie na to spotkanie gościa specjalnego: Alicji Rymszewicz ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Trygort z województwa warmińsko – mazurskiego. To ona reprezentowała tegorocznych laureatów nagrody „Super Samorząd 2018”. To dziewczyna, która ma ogromną pasję społecznikowskiego działania, to osoba, która swoją osobowością potrafi „porwać” do działania nawet tych niezdecydowanych. Za swoje wystąpienie otrzymała gromkie brawa. To takich ludzi wyszukuje właśnie nasza akcja „Masz Głos”. Wielkie dzięki.
Po warsztatach stwierdzamy, że „ściana wschodnia” gotowa do działania, a ile z nas naprawdę zacznie angażować innych do działania zobaczymy w najbliższych miesiącach i na czerwcowej gali w Warszawie.


Zdzisław Narel – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy z Gminy Turośń Kościelna, również laureat tegorocznej nagrody.