Pomiń menu

Gotowi do dialogu?

Mam Prawo Wiedzieć Mamy i pytamy. Tym razem kandydatów na radnych. Pytania powstały między innymi, dzięki uczestnictwu mieszkańców, w organizowanym przez nas wydarzeniu. Bo dla nas przede wszystkim oni #MająGłos!

Kończy się obecna kadencja samorządu lokalnego.

Podsumowywaliśmy ją już częściowo w Rankingu na „półmetku”.

Sporządziliśmy też Ranking końcowy, z którym możecie się zapoznać tutaj.

A co w związku z wyborami? Obecnym radnym mogliśmy zrobić „naszą” kampanię wyborczą, w trakcie wydarzenia „Bębnimy o Radzie Miasta” przekazując mieszkańcom skrócone informacje o ich pracy z jednej strony, a z drugiej – zapytać mieszkańców, co chcieliby zmienić w swoim mieście.

Odpowiedzi na te pytania i przeprowadzone rozmowy, pomogły nam przy tworzeniu ankiety, skierowanej do kandydatów na radnych. Formularz z pytaniami został dostarczony wszystkim kandydatom na burmistrza w formie elektronicznej. Prosiliśmy o jej wypełnienie do 10 października. Którzy z kandydujących do Rady Miasta znaleźli czas na wypełnienie ankiety? Jako pierwsi ankietę przesłali nam:
Marek Szymczak   Grzegorz Gregorowicz    Marian Olesiejuk

Spośród 132 osób, formularz wypełniło nam ok. 17% kandydatów na radnych. W naszej ocenie potwierdzają gotowość do dialogu. Odpowiedzi na pytania mieszkańców, należy traktować, jako konsultacje społeczne i pewien rodzaj debaty, która ze względów logistycznych nie może odbyć się pomiędzy wszystkimi kandydatami.

Zgodnie z zapowiedzią wszystkie wypełnione ankiety opublikowaliśmy na naszej stronie.