Pomiń menu

JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO – SPOTKANIE Z EKSPERTEM

Szymon Osowski w Zdunach

15 marca 2019 

Spotkanie ze Szymonem Osowskim ze Sieci Obywatelskiej WATCHDOG Polska, jako ekspertem do jawności życia publicznego to kolejne działanie zorganizowane przez nas w ramach planu pracy na rok 2019. Nieczęsto eksperci są naszymi gośćmi, to w zasadzie nowość w praktykach organizacji pozarządowych na naszym terenie. Tematyka społeczno-obywatelska niestety do popularnych i ulubionych nie należy. 

Stąd zapewne niewielkie grono uczestników – Radni miejscy, osiedlowi i sołeccy, samorządowcy i sołtysi gminy Zduny. Uczestnicy okazali się całkiem dobrze zorientowani w jawności i dostępności do informacji publicznej. Sporo pytań, wątpliwości i ożywiona dyskusja miała w tematach: Inicjatywa lokalna, rady osiedli oraz fundusz sołecki.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Rady Miejskiej, Rady Osiedla czy sołectw są bogatsi o przekazaną wiedzę. Możliwe są kolejne spotkania, tematy – czekamy na propozycje. Warto skorzystać – lepsze to niż trwanie w niewiedzy i narzekanie, że coś-ktoś-oni, że się nie robi, że robi się coś nie tak.
Dla informacji tylko dodam, że porównując działania naszego samorządu wg tego jak powinno być , z tym jak jest wypada na naszą korzyść. Zatem warto by mieszkańcy zainteresowali się tym co i jak mogą zrobić mieszkańcy sami, dla siebie z wykorzystaniem możliwości leżących po stronie gminy.

W tzw. międzyczasie można zaglądać i korzystać ze stron
www.maszglos.pl oraz www.siecobywatelska.pl

Kto wiedział to widzą się podzielił, kto nie wiedział to się dowiedział. Nieobecni tez mogą szukać informacji online, bo tego co na żywo nie sposób przekazać. Przygotowany został też stolik info-promocyjny, uczestników spotkania zaprosiliśmy do odwiedzania stron, na których znajdą potrzebne informacje :

www.maszglos.pl
www.funduszsolecki.pl
www.siecobywatelska.pl

W spotkaniu uczestniczyła także nasza koordynatorka regionalna z Fundacji Aktywności Lokalnej w Poznaniu Elżbieta Grodzka.