Pomiń menu

Sympozjum Samorządów Uczniowskich w Bolechowie

Sympozjum Samorządów Uczniowskich w Bolechowie

20 marca z Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie odbyła się I część Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół  Powiatu Poznańskiego. Po raz pierwszy organizatorzy skierowali swoje zaproszenie do samorządów uczniowskich szkół podstawowych w powiecie poznańskim. Tematem spotkania było: „e-społeczeństwo, jak wykorzystać możliwości i zadbać o swoje cyberbezpieczeństwo”.

Intencją organizatorów była próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież rozsądnie wykorzystuje nowoczesne technologie i skutecznie radzi sobie z zagrożeniami cyfrowego świata?

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów uczniowskich z ośmiu szkół podstawowych.

Młodzież miała możliwość uczestniczenia w trzech ciekawych i inspirujących warsztatach szkoleniowych: „Budowanie cyberświadomości”, „Język komunikacji cyfrowej” oraz „Tworzyć czy konsumować?” prowadzonych przez ekspertów, praktyków i entuzjastów w dziedzinie kreatywnego wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji-Panią Iwonę Brzózkę-Złotnicką, koordynatorkę programu „Mistrzowie Kodowania”; Pana Dawida Łasińskiego, znanego jako „Pan Belfer – nauczyciel z Internetów” oraz Pana Patryka Szablewskiego, specjalisty ds. e-wizerunku.

Udział w zajęciach uświadomił młodym ludziom, że nowoczesne technologie cyfrowe, pomimo iż niosą ze sobą wiele zagrożeń, są sprzymierzeńcem człowieka. Należy jednak pamiętać, że są one wyłącznie narzędziem i od tego, w jaki sposób zostaną przez niego użyte, zależy, jaką wartość ze sobą niosą. E-społeczeństwo jest bowiem szansą tylko wtedy, kiedy jego fundamenty będą budowane przez świadomych uczestników. O roli tej świadomości, konieczności budowania jej już teraz i sile kreatywności przekonywali prowadzący warsztaty.