Pomiń menu

Sprzątanie Bulwaru Filadelfijskiego nad Wisłą w Toruniu

Sprzątanie Bulwaru Filadelfijskiego nad Wisłą w Toruniu

Na Nadwiślańskich Bulwarach w Toruniu już jest czyściej! Wszystko dzięki Grupie Obywatelski Toruń, która w ramach zaangażowania w sprawy swojego miasta, przemierzyła nadwiślański brzeg od mostu drogowego do mostu kolejowego i pozbierała co nieco pozostawione niekoniecznie przez przypadek. Zgłosiła też sytuację do właściwych służb.

Radnemu Bartkowi Szymańskiemu dziękujemy za udział i wsparcie inicjatywy. Służbom porządkowym ośmielamy się podpowiedzieć, że w pobliżu mostu kolejowego było sporo do zbierania, a mieszkańców pragniemy poprosić, by podczas spaceru rozejrzeć się za pojemnikiem. Są one w niewielkiej odległości od siebie.

Szanujmy pracę innych, nie bądźmy sami ŚMIECIARZAMI we własnym mieście!

Służby porządkowe niestety mają co robić. Organizując akcję sprzątania, doświadczyliśmy tego bardzo wyraźnie. 8 osób w ciągu 1.5 godz zebrało 9 worków 120 litrowych o sporej zawartości rożnego rodzaju śmieci. Butelki szklane, puszki metalowe, plastik, papierowe opakowania znajdowaliśmy w najdziwniejszych miejscach historycznych murów Torunia,  na klombach kwiatowych , wzdłuż rzeki Wisły, w łódce Katarzynka, wokół zabytkowego Limnigrafu w Toruniu.

Akcja sprzątania Bulwaru jest dla nas początkiem dyskusji o programie edukacyjnym mieszkańców i segregacji śmieci w Toruniu.