Pomiń menu

(Po)Wyborcze ABC

(Po)Wyborcze ABC

Mimo że już po wyborach parlamentarnych, w Słupsku wciąż trwają podsumowania. W wyniku sprawnie przeprowadzonego Monitoringu Reklam Wyborczych Zarząd Infrastruktury Miejskiej jest na etapie wystawiania decyzji administracyjnych z opłatami karnymi.

Ciekawy jest dalszy rozwój wydarzeń – czy komitety dokonają opłat, czy będą się odwoływać? A może, jak już próbuje KW SLD, pojawią się próby wyjaśnienia, że komitet sam zdjął nadmiarowy plakat, a nawet złożył wniosek z prawidłowymi wymiarami banerów (we wcześniejszym wniosku były niższe niż rzeczywiste) i dlatego wnosi o odstąpienie od nałożenia kary pieniężnej i poprzestanie na pouczeniu, powołując się przy tym na art. 189f par. 1 pkt 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku konsultuje swoje decyzje z realizatorem monitoringu – Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE. Stanowisko w każdej sprawie jest wypracowywane wspólnie i w oparciu o akty prawne oraz wyroki sądowe. Założenie jest także, że jeżeli kandydaci próbują oszukiwać, zanim jeszcze zostali wybrani, to ta próba zostanie odpowiednio rozliczona.

By móc zamknąć raport z monitoringu, trzeba poczekać na kolejne decyzje administracyjne i odpowiedzi komitetów. Póki co, można o tym posłuchać (i zobaczyć) na GP24 oraz GP24 i Kanał6 Natomiast w ramach działań obywatelskich można ciągle zapoznać się z infografikami wyborczymi Stowarzyszenia Rozwoju INSPIRACJE na profilu facebookowym Slupsk?MamPrawoWiedzieć. Wyborczego ABC można było posłuchać także w Radiu Koszalin; był to cykl krótkich informacji, które pojawiały się na antenie przez dwa tygodnie przed wyborami. Posłuchajcie koniecznie!