Pomiń menu

Bezpieczeństwo w centrum Mrągowa

Bezpieczeństwo w centrum Mrągowa

Widok osób pod wpływem alkoholu i innych zachowań świadczących o braku szacunku do współmieszkańców jest wciąż częsty na ulicach polskich miast. Na szczęście nie wszyscy przyzwyczaili się do niego i zaakceptowali, dlatego podejmujemy działania w Mrągowie.

Już od dłuższego czasu nasze Stowarzyszenie interweniuje do Komendy Powiatowej Policji ws. osób spożywających alkohol i zachowujących się nieobyczajnie na głównych ulicach miasta (Warszawska i Wojska Polskiego). Takie zachowania naruszają poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, są bezprzykładne dla młodego pokolenia, a przede wszystkim zabronione w przestrzeni publicznej. A jednak wciąż zdarzają się, są problemem dla otoczenia i źle wpływają na wizerunek miasta. Najlepszym rozwiązaniem byłyby piesze patrole i monitoring, o których wdrożenie stara się Stowarzyszenie Zielone Dzieci.

Problem tego rodzaju da się rozwiązać, czego najlepszym przykładem pobliski Olsztyn. Już ponad rok temu wprowadzono tutaj zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22:00 i od razu widać poprawę na ulicach. Policja ma mniej interwencji i zgłoszeń zakłócania porządku publicznego, o czym w TV Kopernik mówiła Bernadeta Ćwiklińska-Rydel z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Zwiastun zmian w Mrągowie już jest. Po wielokrotnych zgłoszeniach przez Stowarzyszenie Zielone Dzieci przypadków zakłócania porządku w poszczególnych strefach miasta i wpisywaniu uwag na stronie Krajowej Mapy Bezpieczeństwa, zareagował dzielnicowy z rejonu IV. Sporządził notatkę potwierdzającą słuszność interwencji Stowarzyszania. To jednak wciąż za mało, by wróciło poczucie komfortu mieszkańców Mrągowa. Wniosek o patrole i monitoring pozostaje aktualny.