Pomiń menu

Ferie z Radomirem

Ferie z Radomirem

Ferie zimowe w Obierwi rozpoczęliśmy 17 lutego od halowego turnieju piłki nożnej dla rocznika 2008 i młodszych. Spędzamy je aktywnie!

Do rywalizacji w sportowej imprezie „FERIE RADOMIR CUP 2020” zgłosiło się sześć drużyn: KAD Obierwia, KAD Chudek, Giganci Wydmusy, Waleczni Kadzidło, Nowa Wieś Niebiescy i Nowa Wieś Czerwoni. Hala w Szkole Podstawowej w Obierwi wypełniła się młodymi piłkarzami oraz kibicami. Turniej otworzyła dyrektor szkoły – Agnieszka Szczubełek i Kamil Stepnowski, radny gminy Lelis. Sędzią głównym, czuwającym nad przepisami i grą fair play, był Piotr Żebrowski. Wspomagał go niezawodny spiker Jacek Dębski. Zabezpieczenie medyczne zapewniła Grupa Ratownicza Nadzieja Ostrołęka.

Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym i po rozegraniu wszystkich emocjonujących spotkań turniej zakończył się następująco:
I – Giganci Wydmusy
II – Waleczni Kadzidło
III – Klub Aktywnych Dzieciaków Chudek
IV – Klub Aktywnych Dzieciaków Obierwia
V – Nowa Wieś Niebiescy
VI – Nowa Wieś Czerwoni
Przyznano również nagrody indywidualne:
Król strzelców – Bartek Wiśniewski Giganci Wydmusy
Najlepszy Bramkarz – Adam Szurnicki Waleczni Kadzidło
Najlepszy zawodnik – Mateusz Duszak

Z kolei 18 lutego na hali sportowej w Obierwi odbyły się zawody sportowe „FERIE Z WIELOBOJEM ATLETYCZNYM”. Do rywalizacji zgłosiło się trzydziestu młodych zawodników i zawodniczek z Obierwi, Aleksandrowa, Chudka, Kadzidła i Ostrołęki. Rywalizowali w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych i jednym ćwiczeniu ukierunkowanym na technikę w podnoszeniu ciężarów:

  • bieg wahadłowy 4 x 10m;
  • skok obunóż w dal z miejsca;
  • rzut piłką lekarską;
  • rwanie na technikę.

Nad przebiegiem konkurencji czuwał skład sędziowski z UKS Atleta Ostrołęka w składzie: Władysław Niedźwiecki, Kuba Borkowski, Zenon Grądzki i Marcin Winnicki.
Po podliczeniu wszystkich punktów w kategorii Open najlepszymi wieloboistami w Obierwi okazali się:
I – Kacper Mróz z Aleksandrowa
II – Stanisław Makowski z Ostrołęki
III – Oliwia Janczewska z Ostrołęki.
Nagrody wręczyli: radny powiatu ostrołęckiego Waldemar Pędzich, radny gminy Lelis Kamil Stepnowski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Obierwi Agnieszka Szczubełek. Wszyscy zawodnicy, trenerzy i organizatorzy otrzymali pamiątkowe medale. Nagrody ufundował Powiat Ostrołęcki, a Starosta Ostrołęcki – Stanisław Kubeł, objął imprezę honorowym patronatem. Dobra współpraca stowarzyszenia, klubu i szkoły zagwarantowała dzieciom sportowe emocje i dała dużo radości.