Pomiń menu

Prace projektowe w toku

Prace projektowe w toku

Spływają już pierwsze projekty ,,ławeczki dobrych spotkań" - symbolicznego miejsca spotkań młodzieży z dorosłymi – nauczycielami, włodarzami gminy. Przy wykonaniu jej skorzystamy z usług profesjonalnej firmy – nie omieszkamy przemycić naszych pomysłów.

Uroczysta instalacja „ławeczki dobrych spotkań” zwieńczy naszą aktywność w tegorocznej edycji akcji Masz Głos. Za cel postawiliśmy sobie zaangażowanie społeczności lokalnej w działanie na rzecz swojej małej Ojczyzny. Ławeczkę chcemy zainstalować na terenie szkoły, wzbogacić o personalizowaną plakietkę z imionami młodych działaczy. Projekt przygotowują chętni uczniowie, a uroczyste odsłonięcie zaprezentujemy w formie fotorelacji.

W angażowaniu lokalnej społeczności do działania postawiliśmy na Naszą Wspaniałą Młodzież. W ramach ,,Spacerów z włodarzami gminy’’ zaplanowaliśmy  spotkania uczniów z radnymi. Odbywają się one w rodzimych sołectwach. W czasie przechadzki rozmawiamy o potrzebach młodych mieszkańców, mocnych i słabych stronach miejscowości. Finalnie – my i nasi wychowankowie – chcielibyśmy wziąć udział w sesji Rady Gminy, na której moglibyśmy podsumować nasze działania; wyartykułować wnioski i spostrzeżenia. Podjęliśmy współpracę z lokalnym stowarzyszeniem ,,Młodzi dla Żuław’’.

,,Sercem’’ oraz centrum działań jest nasza wspaniała Szkoła. Spotkamy się na przerwach, zajęciach pozalekcyjnych i omawiamy dotychczasowe działania. I tak… odbyły się już dwa spacerki; warsztaty; emocjonalne przedświąteczne spotkanie z seniorami. Przed nami realizacja kolejnych pomysłów. Dogrywamy szczegóły kolejnej przechadzki;  planujemy spontaniczną inicjatywę (efekt jednego ze spotkania z radnym gminy) – rewitalizację cmentarza ewangelickiego w Pogorzałej Wsi; obmyślamy projekt księgi podsumowującej nasze doświadczenia w ramach akcji; zamierzamy wziąć udział w Sesji Rady Gminy Miłoradz. To właśnie w czasie jednego z takich spotkań podzieliliśmy się pomysłami o ,ławeczce dobrych spotkań’.