Pomiń menu

Eko-wakacje w gminie Lubicz i Obrowo

Eko-wakacje w gminie Lubicz i Obrowo

Już lada moment Fundacja TRYBIK zacznie realizować zadanie publiczne, zatytułowane „W trosce o Ziemię". Wygrała je w konkursie ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

O czym jest projekt

Projekt będzie realizowany na terenie działalności Fundacji TRYBIK w Lubiczu Dolnym. Adresatem są dzieci i młodzież szkolna z terenu dwóch gmin. Przedsięwzięcie ma upowszechniać wiedzę i zachowania proekologicznych, wypracowanie postaw zachowań, wpływających na poprawę środowiska naturalnego, ochrona naszej przyrody przed zagładą, dbałość o czyste powietrze poprzez uświadamianie rodziny i sąsiadów, jak i zachęcanie do wymiany pieców na te z niską emisją zanieczyszczeń.

Biżuteria z recyklingu

W trakcie spotkań warsztatowych uczestnicy wypracują model ekologicznych zachowań, z którymi podzielą się ze swoimi rodzinami. Część spotkań będzie o recyklingu, czyli nadawaniu odpadom drugiego życia. Powstanie biżuteria i inne przedmioty do użytku domowego. W tym celu wykorzystają puszki po przetworach spożywczych, zawleczki do otwierania puszek, rolki po papierze toaletowym, plastikowe butelki i inne „odpady”.

Torby z hasłem

Na jednym z warsztatów zostaną namalowane hasła na torbach materiałowych, które potem trafią do lokalnych mieszkańców. Wymyślone przez siebie hasła młodzież zapamięta dłużej, a włożony wysiłek zaowocuje na pewno tym, że przeniosą te wzorce do swoich domów.

A na koniec…

Cykl zajęć zakończy się happeningiem pod supermarketem, podczas którego zostaną zaprezentowane wypracowane hasła. Rozdamy także kilkaset toreb materiałowych z namalowanym hasłem „W trosce o Ziemię”, by zachęcić do korzystania z siatek wielokrotnego użytku.

Mam nadzieję, że czas spędzony razem będzie nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny.