Pomiń menu

Letnie spotkanie w Łącku

Letnie spotkanie w Łącku

Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” realizuje postawione wcześniej cele, a jednym z nich była wiosenna pobudka do działań integracyjno-edukacyjnych. O ile wiosna nie wyciągnęła jeszcze - z wiadomych przyczyn - seniorów z domu, to teraz próbują nadrobić stracony czas.

Feta, degustacja, rozmowa

Spotkanie było przede wszystkim wspólną fetą 130 urodzin państwa Ewy i Andrzeja Safaderów. Jego częścią była degustacja lokalnych smaków (za co serdecznie dziękujemy), a także dyskusji na temat przyszłości i stowarzyszenia, i Polski. Wszak czas teraz akuratny, aby przemyśleć swoje stanowiska i opowiedzieć się czy to za demokracją i szacunkiem, czy za kłótnią, poniżaniem i kombinatorstwem. Stanowiska były różne, jednak istotą demokracji jest szanować różność poglądów, jeżeli nie są one oczywiście skierowane na obrazę kogoś.

„Jesteśmy gotowi, by – zgodnie z zasadami bezpieczeństwa – realizować cel: z szacunkiem i godnością jesteśmy z każdym, kto przyczynia się do rozwoju naszego kraju – mówi prezes Stowarzyszenia „Razem lepiej”. Nie tolerujemy szczucia i trwonienia naszych podatków na wystawne życie tak zwanych elit, chcemy rozmawiać i o problemach, lecz przede wszystkim o sposobach ich rozwiązania.”

Dobry wybór na lata

Przesyłamy letnie, gorące pozdrowienia do wszystkich seniorów powiatu sławieńskiego i życzymy mądrego wyboru, bo konsekwencje zachłyśnięcia się paroma srebrnikami długo jeszcze będą spłacać nasze wnuki. Nie tylko materialne, również te społeczne, prawne.

tekst: Teresa Rysztak, red.: MG