Pomiń menu

Rowerowe pożegnanie lata

Rowerowe pożegnanie lata

Ostatni weekend lata spędziliśmy turystycznie i na sportowo - wyprawiliśmy się rowerami na kładkę Śliwno-Waniewo.

Drewniane pomosty, poprowadzone nad rzeką Narew i jej rozlewiskami, są pełne niespodzianek i pięknych widoków. Są też jedną z atrakcji Podlasia.

Masz Głos na rowerze
Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy. Już od 6 lat w naszym planie rocznym są co najmniej 3-4 takie wycieczki, które integrują, dają możliwość poznawania najbliższych okolic, poznawania historii i sprzyjają rozmowom. Stąd na naszych fotkach widać kartki z nazwą akcji Masz Głos, o której mogliśmy porozmawiać z jej uczestnikami.

44 kilometry
Po drodze odwiedziliśmy Wzgórze Straceń Szubienica, upamiętniające poległych tu powstańców styczniowych 1863 roku. Część trasy przejechaliśmy wschodnim szlakiem rowerowym Green Vello. Pogoda dopisała. Tym razem na dłuższy postój wybraliśmy wiaty w Śliwnie. O kulinarną stronę zadbały nasze dzielne panie uczestniczące w wycieczce rowerowej, panowie zaś przygotowali ognisko z kiełbaskami. Trasa przejazdu liczyła 44 kilometry w obie strony!

To nie koniec

Tym miłym rowerowym akcentem pożegnaliśmy lato 2020, a także nasz udział w kolejnej edycji akcji Masz Głos, z którą emocjonalnie związani jesteśmy od roku 2006. Wycieczka była tak udana i tak bardzo przypadła nam do gustu, że jeszcze nie raz tu wrócimy. Do następnego roku!

*
Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych gminy Turośń Kościelna, które uzyskaliśmy w wyniku ogłoszonego konkursu na realizację zadania publicznego.