Pomiń menu

Pierwsze spotkanie Po Nitce do Kłębka

Pierwsze spotkanie Po Nitce do Kłębka

12 kwietnia w LAS OPEN SPACE w Niepołomicach rusza pierwsze oficjalne spotkanie z cyklu "Po Nitce do Kłębka". Jest organizowane w ramach akcji Masz Głos. Transmisja LIVE na Facebooku LAS OPEN SPACE i Niepołomickiego Koła Gospodyń Miejskich. Oglądajcie licznie!

Naszym gościem będzie Marta Makowska z Referatu Promocji i Kultury, koordynatorka Budżetu Obywatelskiego w Niepołomicach. Opowie, jak korzystać z tego narzędzia partycypacji – o projektach, realizacjach, głosowaniu. Podczas streamingu live będzie można na bieżąco zadawać pytania dotyczące budżetu obywatelskiego i uzyskać na nie szybką odpowiedź.

Za ile jest miasto

Budżet obywatelski to świetny przykład tego, czym jest społeczeństwo obywatelskie w praktyce. Porozmawiamy, dlaczego warto angażować się w życie naszego miasta, a dzięki budżetowi obywatelskiemu można dowiedzieć się m.in. ile kosztuje miasto (jakie kwoty zawierają cenniki remontu ulic czy chodników, budowy boisk, przeprowadzenia warsztatów rekreacyjnych dla grupy mieszkańców). W budżecie obywatelskim ważne jest to, że głosuje się osobiście, więc każda pozytywna inicjatywa, na którą oddaje się się głos to nasz osobisty udział w tworzeniu miasta i jego społeczności. Można w tym poczuć swój wpływ!

Podczas rozmowy wykonamy piękne rękodzieło – konewki pokryte akrylowymi chmurami, na które każdy miłośnik rękodzieła dostanie dokładny przepis.

Serdecznie zapraszam w imieniu Niepołomickich Gospodyń Miejskich! Spotkajmy się w przyjaznej i otwartej na społeczne inicjatywy przestrzeni LAS OPEN SPACE, czyli Laboratorium Aktywności Społecznej.

Gośka Klima