Pomiń menu

Za nami pierwsza mikrowyprawa

Za nami pierwsza mikrowyprawa

Za nami pierwsza wyprawa w ramach cyklu "Drzewa w koronach". Dostarczyła wrażeń, opowieści botanicznych i wspaniałych zdjęć. Kolejne spotkania z przyrodą już wkrótce!

Naszym przewodnikiem i mentorem był biolog, pedagog i popularyzator wiedzy o przyrodzie, Michał Kaczmarczyk. Wspaniale wprowadził nas w świat botanicznego bogactwa i różnorodności najbliższego otoczenia. Były to fascynujące opowieści o drzewach, krzewach, kwiatach, ziołach i roślinach, często niesprawiedliwie nazywanych chwastami. Serdecznie dziękujemy Michałowi Kaczmarczykowi za tak cenne i ciekawe spotkanie. Trzon wspaniałej grupy uczestników stanowili chełmeccy harcerze. Byli z nami również dorośli miłośnicy przyrody.

Fotorelacja

Na zdjęciach znajdziecie: pomnikowy okaz brzozy w Chełmku przy ul Krakowskiej. To prawdziwy cud, że brzoza w warunkach miejskich osiągnęła tak imponujący, piękny kształt; kłodę czarnego dębu. Imponujący relikt z dawnego mostu na rzece Przemszy. Kłoda została wydobyta z rzeki i oprawiona w 2021 roku. Drewniany element może liczyć kilkaset lat! Pomnikowe okazy: różanecznik katawbijski (rhododendron catawbiense)

 

Zapraszamy na ciąg dalszy!

  • 16 czerwca, 16:00, zbiórka przed Czworakami w Bobrku, ul. Nadwiślańska 5,
  • 14 lipca, 10:00, zbiórka przed siedzibą MOKSiR w Chełmku, Pl. Kilińskiego3,
  • 18 sierpnia, 10:00, zbiórka przed Wiejskim Domem Kultury w Gorzowie, ul. Szkolna 5,
  • 22 września, 10:00, zbiórka przed siedzibą MOKSiR w Chełmku, Pl. Kilińskiego 3,
  • 6 października, 16:00, zbiórka przed Czworakami w Bobrku, ul. Nadwiślańska 5.

Materiały zebrane podczas spotkań terenowych przekażemy gminie Chełmek wraz z wnioskiem o ustanowienie nowych pomników przyrody. Dokumentacja posłuży również do celów promocyjnych i edukacyjnych.

*

Projekt „Drzewa w koronach” realizujemy w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Naszymi partnerami są – Stowarzyszenie Homo Faber, Gmina Chełmek, Związek Drużyn ZHP Chełmek.