Pomiń menu

Spotkanie z Wójtem i pierwsze działania

Spotkanie z Wójtem i pierwsze działania

Dostanie się do Masz Głos 2021 było dla nas ogromnym wyróżnieniem i wysoko podniesioną poprzeczką do realizacji celów. Jednak od początku chcieliśmy zacząć działania od rozmowy z władzami naszej gminy i przedstawienia naszych planów. I to się już udało.

Spotkanie z wójtem Gronowa Elbląskiego odbyło w Urzędzie Gminy na początku kwietnia 2021. Przebieg spotkania najlepiej oddają jego słowa.

Od Wójta

„Wiem, że tekst trochę długi, ale przeczytajcie proszę. Na początek nowego tygodnia chciałbym (co też czynię) podzielić się z Państwem bardzo miłą sytuacją. W piątek odwiedziły mnie bardzo kreatywne dziewczyny – DRUHNY OSP Gronowo Elbląskie: P. Ania Woźniak i P. Kasia Musionek. Poczułem, że gabinet drży w posadach od pomysłów i zamierzeń. Dziewczyny biorą udział w projekcie Masz głos, zatem „Masz Głos Obywatelu!”. Jest to o tyle wspaniałe, że daje obraz potrzeb, oczekiwań oraz chęci do działania na rzecz i dla społeczności – jestem zachwycony każdą inicjatywą oddolną. Czuję, że przegonimy pandemię, a wtedy… będzie się działo, oj, będzie… Jestem z serca otwarty na takie przedsięwzięcia, a inicjatorki mają moje „zielone światło”, bo – proszę uwierzyć, jestem stęskniony bezpośrednich kontaktów z Wami!!!! Liczę, że w pięknych, żuławskich okolicznościach na przekór wirusom zrobimy coś wielkiego. Obecnie walczymy dla Michałka, a nasze dzielne i zacięte do działania dziewczyny z OSP Gronowo Elbląskie będą walczyć dodatkowo na rzecz zwierzaków, cierpiących również za sprawą pandemii, gdyż często ich właściciele zmagają się z chorobą… Proszę Państwa! Za sprawą tej inicjatywy będzie zwracać się do Państwa w sprawach dotyczących wielu sfer naszego lokalnego życia, gdyż efektem moich ponadrocznych rozmów, spotkań, wyjazdów, konferencji jest mnóstwo możliwości wdrożenia wielu innowacji w nasze lokalne życie. Jestem szczęśliwy, gdyż druhny mają przeogromną wolę działania, a ja im z oddaniem sekunduję! Wkrótce, post po poście będziemy zamieszczać ważne i ciekawe informacje o naszych gminnych planach i działaniach, będziemy również pytać Was o zdanie, bo to będzie bezcenne… Drogie druhny, było to bardzo miłe, że przyszłyście i przedstawiłyście swoje plany. Jak mawia mój dobry kolega Wójt z południa: „Razem możemy więcej” – dziewczyny, działajcie i możecie liczyć na moją pomoc! Życzę wszystkim pięknego tygodnia! Marcin Ślęzak.”

Spotkanie to tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że na wójta Marcina Ślęzak zawsze możemy liczyć, za co już teraz serdecznie dziękujemy! A kolejne działania tylko pokazywały, że Wójt nigdy nie rzuca słów na wiatr i wspólna realizacja przedsięwzięć stała się faktem.

Zaczęliśmy już w lockdownie

Do akcji Masz Głos zgłosiliśmy się z zamiarem działań na rzecz integracji mieszkańców naszej gminy. Jednak wydłużający się czas obostrzeń hamował aktywność na szerszą skalę. Postanowiliśmy nie być bezczynni i wykorzystać ten okres najlepiej jak się da. Zorganizowaliśmy więc zbiórkę na rzecz elbląskiego schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Wszystko z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Darowane rzeczy odbieraliśmy bezpośrednio od mieszkańców.

Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Nie udało nam się zliczyć wszystkich kołder, poduszek, ręczników i pościeli, które otrzymaliśmy. Oprócz tego dostaliśmy od mieszkańców kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów i kotów. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy 120 puszek karmy mokrej dla psów, około 90 kg karmy suchej, kilkadziesiąt saszetek dla kociaków oraz kilkadziesiąt kilogramów mięsa.